GKS Jastrzębie / Arkadiusz Kogut
GKS Jastrzębie / Arkadiusz Kogut

Piłkarze z Jastrzębia wywalczyli bardzo cenne trzy punkty. W niedzielę, 9 października na stadion przy ul. Harcerskiej przyjechał Znicz z Pruszkowa, który dobrze prezentuje się w drugoligowych rozgrywkach. 
W I połowie przewagę osiągnęli miejscowi, ale nie byli w stanie umieścić piłki w siatce. Po zmianie stron mecz się wyrównał i obie ekipy stworzyły sobie dobre okazje do strzelenia bramki. Ostatecznie skuteczniejsi okazali się jastrzębianie. W 87. minucie strzałem głową zwycięską bramkę zdobył Dariusz Kamiński. 
Po tej wygranej podopieczni Grzegorza Kurdziela awansowali na 6. miejsce w ligowej tabeli. W sobotę, 15 października GKS pojedzie do Krakowa, gdzie zmierzy się z miejscową Grabarnią. Początek meczu o godz. 14. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ 
Dariusz Kamiński, zawodnik GKS-u (dla gksjastrzbie.com)
Na pewno bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Był to dla mnie szczególny gol, bo chyba nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się taka sytuacja, żeby bramką w końcówce spotkania zapewnić drużynie trzy punkty. Euforia była ogromna. Myślę, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu, a oprócz tego dopisało nam też troszkę szczęścia, bo przeciwnicy dwa razy trafili w słupek. Z przebiegu spotkania uważam jednak, że byliśmy lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy.
W porównaniu do poprzedniego sezonu czy też początku bieżącego, jesteśmy teraz bardzo mocni mentalnie. Czułem przez całą drugą połowę, a szczególnie od 60. minuty, że ciągle się napędzamy. Nie wszystkie zagrania nam wychodziły, ale cały czas się napędzaliśmy i wiedziałem, że w końcu strzelimy tego zwycięskiego gola. Tak się stało w samej końcówce, mamy trzy punkty i jedziemy dalej. Słowa uznania należą się Krystianowi Musze za to, co zrobił przy golu. Przyszedł do nas niedawno, jest bardzo młody i bardzo perspektywiczny. Myślę, że jeśli będzie się rozwijał zgodnie ze swoim potencjałem, to będzie z niego kawał zawodnika. Kibice bardzo nas wspierają, gra nam się przy Harcerskiej bardzo dobrze. Nie przegraliśmy siedmiu domowych meczów w lidze, co jest na pewno świetnym wynikiem. Oby ta passa trwała do końca sezonu.

GKS Jastrzębie – Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
Bramka
: Dariusz Kamiński (87.)
GKS: Drazik, Boruń (90. Kawula), Słodowy, Zakharchenko, Kulawiak (75. Klimkiewicz), Lech, Wybraniec, Szymczak (75. Ali), Kamiński, Gołuch (75. Mucha), Stanclik.

Komentarze

Dodaj komentarz