restauracjamona.pl Jakub Łazarczyk, szef kuchni Restauracji Mona
restauracjamona.pl Jakub Łazarczyk, szef kuchni Restauracji Mona

- Restauracja będzie czynna codziennie w godzinach 12 – 22. Serdecznie zapraszamy do dokonywania rezerwacji pod numerem telefonu 572 002 027 lub na adres mailowy kontakt@belmonresort – informuje Marta Komar.

Właściciele Bel Mon Resort – Mirka i Patrick są prawdziwymi miłośnikami kuchni. To ich rodzinna pasja, która pomimo różnic krajów, z których pochodzą, wpojona im została głęboko w serca. Restauracja Mona działa w historycznym dworze z 1736 roku. Budynek wznieśli cystersi w stylu późnobarokowym, z charakterystycznym dla tamtej epoki mansardowym dachem. Zachowano jego kształt, a po gruntownym remoncie, zyskał nowy blask.

Szef Restauracji Mona Jakub Łazarczyk karierę zawodową rozpoczynał w pięciogwiazdkowym hotelu w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do kraju był szefem kuchni w znanych miejscach na Śląsku. Przyrządzał dania kuchni rycerskiej, zajmował się kateringiem dla linii lotniczych, organizował gastronomię dla dużych imprez plenerowych 

Kuchnia serwuje m.in. unikalne receptury, zaczerpnięte od babki i matki Patricka, które czerpały wiedzę kulinarną z krajów Afryki, Francji, Beneluksu. Odważnie łączy to z tradycją śląską, szczyptą kuchni niemieckiej i słowiańskiej – podążając za korzeniami babć i mamy Mirosławy. Od 2020 roku projektowi patronuje Szwajcar Kurt Scheller. 

Komentarze

  • Goście 28 października 2022 09:04Piękne wnętrz urządzone ze smakiem i troska o stworzenie atmosfery. Obsługa kelnerska świetna. Zupa rybna wybitna. Zapowiada się świetnie. Mamy nadzieje ze będzie trzymała poziom. Kibicujemy z całego serca.

Dodaj komentarz