Dominik Gajda Ireneusz Stajer Sekretarz Redakcji Tygodnika Regionalnego
Dominik Gajda Ireneusz Stajer Sekretarz Redakcji Tygodnika Regionalnego "Nowiny"

Bo nie wyniki są tu najważniejsze. Liczy się przede wszystkim udział, ruch na powietrzu. W wolnym czasie coraz chętniej biegamy, chodzimy z kijami (nordic walking), na grzyby czy spotykamy się z kolegami na boisku piłkarskim. Stąd takie biegi, jak ten żorski zyskują na popularności. Wśród uczestników spotkałem bardzo fajną grupę Wataha z Pielgrzymowic. Około 30 ludzi w różnym wieku bawi się bieganiem. Do grupy należy sporo dzieci. Startując z dorosłymi, uczą się zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim odrywają od smarfonów, telewizji etc. Tak trzymać!

Przedwczoraj (17 października) wieczorem świętowali fani żużla. Zjechali z całego regionu do biblioteki w Rybniku. A tam czekała na nich prawdziwa uczta - promocja monografii o rybnickim „czarnym sporcie”, pióra piątki wytrawnych autorów. Efektem jest liczące blisko 600 stron dzieło, które powinno trafić na półki miłośników speedwaya, nie tylko z Rybnika, ale każdego Polaka interesującego się żużlem. Monografia zawiera bezcenne informacje oraz fotografie z zawodów na całym świecie, w których uczestniczyli rybniccy żużlowcy. A było tego bez liku. Autorom, materiały udostępniło wielu fanów „czarnego sportu”. Wśród nich jest pułkownik Wojska Polskiego z Łodzi.

Promocja książki stanowiła jeden z punktów obchodów 90-lecia sportu żużlowego w Rybniku. O jubileuszowym, międzynarodowym turnieju na stadionie przy ulicy Gliwickiej piszemy na stronie 23. Mamy również fotoreportaż z zawodów adeptów „czarnego sportu” na torze Rybek w Chwałowicach, które wygrał chłopak z Danii, ale bardzo dobrze wypadł też rybniczanin Krzysztof Harendarczyk. Turniej zaszczycił swoją obecnością świetny przed laty zawodnik, Andrzej Huszcza, który komplementował klub miniżużlowy z Rybnika. Na zawodach pojawili się byli rybniccy żużlowcy. Ich obecność zdopingowała młodziutkich jeźdźców do pokazania się na torze z jak najlepszej strony. A to tylko część artykułów w aktualnym numerze "Nowin". Polecamy teksty o różnej tematyce. Myślę, że każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Komentarze

Dodaj komentarz