Materiały prasowe
Materiały prasowe

Ścieżkę edukacyjną można oglądać w parku przy Pałacu von Rothów w Czernicy. Znajdują się na niej tablice informacyjne, na których zawarte zostały cenne informacje na temat pszczół. Jej patronem został Franciszek Kowalski, który od 1963 do 1997 r., a więc przez 34 lata pełnił funkcję prezesa Koła Pszczelarzy w Czernicy. Symbolicznego przecięcia wstęgi podczas oficjalnego otwarcia Ścieżki dokonali: Bernadeta Jeszka oraz Andrzej i Romuald Kowalscy, a więc córka i synowie Franciszka Kowalskiego. 

Na zaproszenie organizatorów w otwarciu Ścieżki uczestniczyli senatorowie Ewa Gawęda i Wojciech Piecha, wójt Gminy Gaszowice Paweł Bugdol, wójt Gminy Kornowac Grzegorz Niestrój, burmistrz Miasta Rydułtowy Marcin Połomski, animatorka Stowarzyszenia "SPICHLERZ" Agnieszka Pytlik, sołtys sołectwa Czernica Adam Mróz, przedstawicielki Ośrodka Doradztwa Rolniczego Magdalena Orzyszek i Barbara Draga. 

Dziękuję za wsparcie finansowe Zarządowi Ślaskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach, Stowarzyszeniu "Spichlerz", Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i jej partnerom za wsparcie naszego projektu Działaj Lokalnie oraz członkom Koła Pszczelarzy w Czernicy także za ich poświęcony czas przy pracach montażowych.

- przekazuje Adam Barnabas, prezes Koła Pszczelarzy w Czernicy.

W przyszłym roku Koło Pszczelarzy z Czernicy będzie świętować jubileusz 100-lecia działalności.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz