Materiały prasowe
Materiały prasowe

Już niedługo ze śródmieścia tym wygodnym pieszo-rowerowym traktem dotrzemy do najdalszych rejonów Rybnika oraz nad Zalew Rybnicki. Trasa ta będzie przeznaczona dla spacerowiczów, rowerzystów, czy miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Docelowo połączy wysuniętą najdalej na północ dzielnicę Stodoły z ul. Górnośląską i z ul. Sportową, czyli z południowymi dzielnicami Niedobczyce i Niewiadom.

Budowany od podstaw odcinek będzie miał 2 km długości i 4,5 m szerokości, nawierzchnię bitumiczną, będzie oświetlony, a wzdłuż trasy nie zabraknie ławek, koszy na śmieci czy stojaków rowerowych.

Na większości trasy leży już asfalt, budowana jest infrastruktura towarzysząca – między innymi oświetlenie, ławki, a także liczniki rowerzystów. Liczniki będą pozwalały oszacować popularność budowanego traktu. Pierwszy licznik będzie znajdował się w okolicach ul. Przyjemnej, zaś drugi na wysokości boiska sportowego kluby Rymer Niedobczyce.

- przekazuje Łukasz Karbowiński, rybnicki oficer rowerowy.

Prace przy budowie bulwarów przebiegają zgodnie z harmonogramem. Prowadzi je firma DROGOPOL Sp. z o.o. z Katowic, za kwotę przeszło 7,4 mln zł. Zgodnie z umową roboty powinny zakończyć się w okolicach marca 2023 roku.

Odcinki bulwarów nad Nacyną, które pozostały do wykonania:

  • Zamysłów-Niedobczyce (ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska) – trwają uzgodnienia. Planowana realizacja: 2023 r.
  • Śródmieście-Obwiednia (ul. Targowa – ul. Obwiednia Południowa) – trwają ostatnie uzgodnienia. Planowana budowa: 2022-2023 r.
  • istniejący, stary odcinek wzdłuż ul. Rzecznej (od ul. Hallera do ul. Targowej) – planowana modernizacja – dostosowanie do obecnych standardów.

 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz