M. Koczy
M. Koczy

Żelbetowa muszla koncertowa została już w czerwcu przeniesiona na drugą stronę parku. To jedna z większych zmian na terenie parku. W parku przed zadaszoną sceną, która otacza muszlę koncertową, powstaje właśnie amfiteatralna widownia w formie schodów z siedziskami, osadzonych w naturalnie ukształtowanym zboczu parkowym.

Ścieżki wokół otoczonego starodrzewem amfiteatru są przebudowywane tak, aby umożliwić wejścia na poszczególne poziomy widowni. W tej chwili trwają prace związane z osadzeniem łuków stanowiących podporę zadaszenia sceny. Wykańczany jest też budynek socjalny, w którym znajdą się pomieszczenia dla artystów i toalety. Prace w parku wykonuje wybrana w przetargu firma GRANI-TEC Sp. z o.o. z Rybnika za kwotę  3.797.010 zł. 

- informuje magistrat.

Przebudowa niedobczyckiego Parku Czempiela jest częścią unijnego projektu pn. „Zwiększenie funkcjonalności zabytkowego parku im. Henryka Czempiela, w kontekście procesu rewitalizacji dzielnicy Niedobczyce w Rybniku”, na realizację którego Miasto pozyskało środki w wysokości 2 992 089,02 zł. Projekt ten obejmuje dwa zadania – pierwsze związane jest właśnie z przeniesieniem muszli koncertowej i zagospodarowaniem terenu wokół niej, drugie (już zakończone) to modernizacja sąsiadującego z parkiem placu zabaw

- dodaje urząd miasta.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz