Jastrzębski Węgiel

Siatkarze z Jastrzębia Zdroju znakomicie rozpoczęli zmagania w sezonie 2022/23. W pierwszych czterech meczach stracili zaledwie 2 sety i zasłużenie znaleźli się w czubie tabeli. O ile wygrane z Katowicami, Olsztynem czy Lublinem były traktowane na zasadzie formalności, to rozbicie Zawiercia zrobiło spore wrażenia na całej siatkarskiej Polsce.
W piątek, 21 października Pomarańczowi pojechali na mecz do Bielska-Białej, gdzie zmierzyli się z miejscowym BBTS-em, tegorocznym beniaminkiem PlusLigi. Pomimo, że Pomarańczowi byli zdecydowanym faworytem tej potyczki, Benjamin Toniutti, rozgrywający Jastrzębskiego Węgla wypowiadał się o rywalu z dużym szacunkiem. – Traktujemy to spotkanie w kategoriach ważnego i trudnego. Rywale udowodnili, że są w stanie wygrywać mecze w PlusLidze i mają na koncie już jedno zwycięstwo. Ponadto napsuli sporo krwi ZAKSIE – mówił jeszcze przed pierwszym gwizdkiem francuski rozgrywający.
Mecz przebiegał zdecydowanie pod dyktando Pomarańczowych, chociaż trener Mendez wystawił w pierwszym składzie, do tej pory rezerwowych: Hadravę i Szymurę. To jednak nie miało wpływu na końcowy wynik. Ostatecznie rozegrano trzy sety i wszystkie zakończyły się wygraną jastrzębian w stosunku 25:19. Po tym zwycięstwie Jastrzębski Węgiel został samodzielnym liderem PlusLigi.
O kolejne ligowe punkty jastrzębianie powalczą w niedzielę, 30 października. Wtedy to pojadą do Nysy, gdzie zagrają ze Stalą, która bardzo przyzwoicie spisuje się w bieżącej kampanii.
Wcześniej, bo w środę 26 października jastrzębianie zagrają w Lublinie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o AL-KO Superpuchar Polski.

BBTS Bielsko–Biała – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 19:25, 19:25)