KMP w Żorach
KMP w Żorach

Jak przekazują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach, do śmiertelnego wypadku doszło 22 października około godz. 2 w rejonie ulicy Ogrodowej. Nie była to próba samobójcza.

Mężczyzna spacerował po torach na wysokości Elektrociepłowni w Kleszczowie, dokładnie na odcinku Baranowice-Kleszczów. Maszynista nadjeżdżającego pociągu relacji Katowice-Wisła zauważył człowieka na torach i użył sygnału dźwiękowego. Młody człowiek, chcąc uniknąć potrącenia, uskoczył na sąsiedni tor. Niestety, nie zauważył, że po tym torze, za jego plecami nadjeżdża towarowa drezyna, której maszynista hamował, ale niestety pociąg znajdował się zbyt blisko, aby uniknąć wypadku

- przekazuje asp. Marcin Leśniak.

Po przyjeździe na miejsce i rozmowie z maszynistą policjanci rozpoczęli poszukiwania potrąconej przez lokomotywę osoby. Ponad 150 metrów od miejsca uderzenia, przy torowisku odnaleziony został mężczyzna, wobec którego niezwłocznie podjęto próby reanimacji. Niestety skutki uderzenia przez pociąg okazały się dla 24-latka śmiertelne. Czynności zakończone zostały dopiero po godzinie 6:00.

- dodaje Leśniak.

Komentarze

Dodaj komentarz