Garda Gierałtowice

W piątek 28 października w zawodach o Puchar Polski juniorów U-17 w boksie w Ciechocinku, rybniczanka Julia Oleś zdobyła tytuł Mistrzyni Pucharu Mistrzostw Polski w wadze +81 kg. W finałowej walce pokonała przez techniczny nokaut w 3 rundzie, reprezentantke gospodarzy CBS Potężnie Ciechocinek, Patrycję Trykowską. Młoda bokserka od miesiąca reprezentuje klub KS Garda Gierałtowice.

Julia startowała jako kadetka i pokonała juniorkę, brązową medalistkę tegorocznych Mistrzostw Polski juniorek. Jest aktualną wicemistrzynią Polski kadetek i miedzynarodową wicemistrzynią Śląska.

Przypominamy, że tydzień temu 15 października odbył się w Jastrzębiu-Zdroju V Turniej Bokserski Dzieci i Młodzieży gdzie wystartowało łącznie 5 reprezentantów Gardy Gierałtowice. Julia wygrała wówczas 3-0 z Oliwią Podolską z BKS Jastrzębie.