Archiwum Marek Krząkała Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
Archiwum Marek Krząkała Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska

Trudno to tak naprawdę zrozumieć, bo to działanie zupełnie irracjonalne i szkodliwe dla rozwoju Polski oraz budowania dobrobytu Polaków. Mówią o tym już nie tylko ekonomiści, politycy i samorządowcy, ale coraz częściej ludzie na ulicy, którzy mierzą się z trudnościami dnia codziennego, za które w dużej mierze odpowiadają rządzący.

Z jednej strony PiS nie chce pieniędzy z w ramach Krajowego Planu Odbudowy, czyli 24 mld euro dotacji i 12 mld euro pożyczek z unijnego funduszu na odbudowę gospodarczą po pandemii, bo do tej pory nawet nie złożył do Komisji Europejskiej wniosku o przekazanie tych środków. Z drugiej płaci z pieniędzy obywateli gigantyczne kary za niewykonanie orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, co jest pokłosiem działalności Zbigniewa Ziobro. To głównie w jego resorcie wykuwały się pseudoreformy sądownictwa, o które dziś toczy się batalia między Warszawą a Brukselą. Za tę nieudolność potrącono nam 267 mln euro kar, a w ubiegłym roku także z powodu kopalni w Turowie naliczono Polsce dodatkowo 68,5 miliona euro.

Do obywateli naszego kraju każdego dnia trafia jednak zmanipulowany przekaz, jakoby to Unia Europejska nie chciała przekazać Polsce pieniędzy oraz drugie kłamstwo o ograniczaniu niezależności Polski. Tymczasem Unia Europejska daje pieniądze na kultywowanie tożsamości narodowej oraz kulturę, na rozwój, na inwestycje w zdrowie, w edukację i infrastrukturę, a w zamian oczekuje tylko jednego, żeby Polacy mieli dostęp do niezależnego wymiaru sprawiedliwości i na to nie chce się dziś zgodzić PiS.

Minister Waldemar Buda stwierdził ostatnio, że blokowanie pieniędzy unijnych i spór rządzących z Komisją Europejską ułatwi Prawu i Sprawiedliwości zwycięstwo w wyborach. Jeżeli ich kalkulacje idą w tym kierunku, to wyraźnie pokazuje, że dobro kraju, interes obywateli oraz budowanie dobrobytu nie jest dla rządzących najważniejsze - bo liczy się wyłącznie władza. Zaostrzenie kursu względem UE już w lipcu zasygnalizował wyraźnie Jarosław Kaczyński. Na spotkaniu w Poznaniu stwierdził, że to "Unia prowadzi wojnę z nami", a nie Polska z UE. Zapowiedział też wtedy, że rząd kończy z polityką ustępstw wobec Brukseli, co później kilkukrotnie powtórzył na kolejnych spotkaniach w innych miastach.

Drodzy Czytelnicy! Premier i rząd ma prawo mówić, że poradzimy sobie bez pieniędzy z UE, bo przecież nie znikniemy z mapy Europy, ale bez wsparcia czeka nas wolniejszy rozwój, gorsze warunki życia i wzrost zadłużenia, które będą spłacać nasze dzieci i wnuki. Aby otrzymać środki unijne, Polski rząd musi nareszcie zdecydować się na to, na co się de facto już zgodził, czyli na reformę systemu sądownictwa, która po pierwsze doprowadzi do faktycznej likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, po drugie przywróci bezprawnie zawieszonych sędziów do orzekania. Jednym słowem musi wywiązać się ze zobowiązań na które sam wyraził zgodę. Jeśli w sporze z Europą zwyciężą względy polityczne, cyniczna gra, będziemy mieli zablokowany nie tylko Fundusz Odbudowy, ale również fundusze w ramach Wieloletnich Ram Finansowych. W dobie trwającej wojny w Ukrainie to sprzeniewierzenie się polskiej racji stanu i prosta droga do wyjścia z Unii Europejskiej.

Komentarze

  • Helmut 08 listopada 2022 16:34Jesteś gościu żałosny ty i ta twoja pseudo partia
  • Krycha 07 listopada 2022 11:04Jedno i to samo straszenie Polaków najpierw PO niech nie donosi do UE to będzie dobrze ale wy i tak tego nie zrozumiecie PO ma kapowanie w DNA
  • Kopidek 07 listopada 2022 10:59Większych grabarzy jak PO to niema i nie będzie wiem ze prawda boli ale cóż PO to dno
  • czym jest niezalezna sprawiedliwosc 03 listopada 2022 08:39a sprawiedliwym jest aby wdowa po mezu chcac wziac wyzsza za niego rente rodzinna musiala rezygnowac ze swojej emerytury.Albo to albo to!gdy Donald bierze dwie ,jedna z Unii za pelnienie tak drugiego Krola Jełopa i Premiera. Obie rownoczesnie.
  • Dnaald i syn ,niezalezni wykleci. 03 listopada 2022 08:13Niezalezni to bedziemy kyrw... m jak zwyciezymy .A teraz paliwo to moze nawet kosztowac po 16zl i wszystko sie zawalic.
  • Mark 03 listopada 2022 08:10Niezalezny wymiar sprawiedliwosci, hehehe a Ktoz to kiedykolwiek wymyslil. Moze jeszcze sedziwie beda chcieli wokndowac w czynie spolecznym jak Wasz Prezes Rzepa u was na popoludniowym spotkaniu gdy nawet zatrudnionym od 14stego roku zycia po 50latach pracy zgodzil sie podniesc wiek emerytaly. Nagroda Nobla dla tego co ta niezaleznisc zastosuje .Pewnie swinia niebo ujrzy pierwej. Napewno nizalezny.Niemcy wisza mi kase za dziadka i ojca, i matkę i nie chca oddac.Taka maja niezalezną sprawiedliwosc. Ciesz sie ze jestesmy w Unii bo dzieki temu ty tam zbierasz nieslusznie wysoka gaze za reprezentownie ale Kogo? do dzis nie rozumiem .Tak Ci sie ryplo jak slepej kurze ziarno a teraz szczekasz i jątrzysz."Niezalezny" ,dobry kawal jak utopia komuny.Tylko ze Prezydent i Sejm jak i Senat zostali wybrani demokratycznie ale wg was sa niedemokratycznie wybrani.
  • hehe 02 listopada 2022 20:03a gdyby Panu tesciowa powiedziala ze jej corke moze Pan sypnac tylko raz w miesiacu i za to pozyczy panu na lazienke tez by Pan na to poszedl bo inaczej brak rozwoju?
  • Dib Rzd 02 listopada 2022 09:43Rzeczpospolita" napisała , że oprócz wstrzymania środków na Krajowy Plan Odbudowy (24 mld euro dotacji i 12 mld euro pożyczek z unijnego funduszu na odbudowę gospodarczą po pandemii), "teraz pod znakiem zapytania stoi też ponad 75 mld euro z tzw. normalnego budżetu w ramach polityki spójności".,no to z czyich pieniędzy dzieci Tuska dostały tą forse.?Ps..40000syn choc miejsc pracy nie utrzymal bo zatrudnil sie UM Gdansku jako spec od polaczen gdyz od malego lubl autka sterowane glosowo ,18000coruchna blogierka ,150000jak niosa info gazet dostal ziec w ramach tarczy.Ziec kupil zonie po tem za 30000zo na zlosc glupimu PISowi torebke z krokodyla,"Krokodyla daj mi luby", rzekpa Kasia i ziec wyskoczył zkasy czyl dal na nia z 30000zł
  • Kuba 02 listopada 2022 09:18Zastanawiam sie czy gdyby Panu tesciowa czyli rodzina do ktorej Pan wszedł obiecala a nawet dala kase za uleglosc i posluszenstwo tez by siebie Pan tak tytulowal gdyby Pan byl w tej sytuacji i odmowil. Przestan wiec czlowieku szczuc.Czym innym jest przynaleznosc do Uni a czym innym dawanie sie wykorzystywac lub wydymac .Dosc juz zamkneliscie zakladow,stoczni, posterunkow policji ,osrodkow zdrowia,szpitali itp itp.Lotnisko tez w Berlinie-prawda. Ja wcale nie lubie PISu ale Wy to prawdziwe zakaly szczujace na Polska samodzielnosc,niszczace wlasny narod. Osobiście nie głosowałem za Unią na tym poziomie bo wiedzialem ze nas beda chcieli kupic gdyż my jestesmy za biedni ,ze dadza lapowki osobom na stanowiskach narodowych a eksponowanych w Unii korumpujac Ich jak Jelopa Europy zwanego Sloncem Peru. A swoja droga jak to jest mozliwe ze nierob zyciowy jakim On byl otrzymuje teraz refundowaną drogą przez Sejm RP dwie emerytury: Jelopa i Premiera,. Albo to ,albo to, jak wdowa albo swoja emeryture alba rente po mężu.Czyz Was dotycza inne prawa.

Dodaj komentarz