Dominik Gajda

Kolejny ligowy mecz na drugoligowych parkietach mają za sobą koszykarze z Rybnika. Tym razem podopieczni Jakuba Krawczyka zagrali we własnej hali z AZS-em Gliwice.
Mecz długo był wyrównany, a na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu gości 47: 52. Po mianie stron dominowali już miejscowi, którzy po 40 minutach gry mogli się cieszyć ze zwycięstwa 101:80.
Była to czwarta w sezonie wygrana rybnickich koszykarzy, która dała im awans na 5. miejsce w tabeli.
5 listopada MKKS zagra na wyjeździe z ekipą Basket Hills Bielsko-Biała, tydzień później podejmie na swoim parkiecie Wisłę Kraków.

MKKS Rybnik – GTK AZS Gliwice 101:80 (27:28, 20:24, 23:11, 31:17)