Jastrzębski Węgiel

Siatkarze z Jastrzębia mają za sobą kolejny mecz o punkty PlusLigi. Tym razem Pomarańczowi pojechali do Gdańska, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Treflem.
Trener jastrzębian Marcelo Mendez dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. W pierwszej szóstce znaleźli się Jan Hadrava oraz Rafał Szymura.
Inauguracyjny set długo przebiegał pod dyktando gości. W końcówce miejscowi zmniejszyli prowadzenie Jastrzębskiego Węgla, ale ostatecznie nie zdołali doprowadzić do remisu i przegrali do 23. Kolejne dwa sety to już popis siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju. Grali spokojnie, skutecznie, wykorzystując każdy błąd rywala. To dało wygrane w setach do 17. i 14., a w całym meczu 3:0.
Jastrzębianie w 7 meczach zgromadzili komplet punktów i stracili zaledwie 2 sety.
W sobotę, 5 listopada drużynę z Jastrzębia czeka prawdziwy test. We własnej hali zmierzą się bowiem z niepokonaną w tegorocznych rozgrywkach Resovią Rzeszów. Początek hitu PlusLigi o godz. 14:45.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)