Marek Pietras

Siatkarze z Rybnika nie mogą zaliczyć początku sezonu 2022/23 do udanych. W pierwszych pięciu kolejkach podopieczni Wojciecha Kasperskiego uzbierali ledwie 3 pkt. Dodatkowo, w ostatnim starciu, bardzo wyraźnie przegrali z Kęczaninem Kęty, który wydawał się być w zasięgu rybniczan. Volley okazję do rehabilitacji miał w sobotę, 5 listopada kiedy to zmierzył się na swoim parkiecie z Hutnikiem Kraków.
Spotkanie w pierwszych dwóch setach było dość wyrównane, ale w końcówkach lepiej prezentowali się krakowianie wygrywając je do 23. i 22. Trzecia odsłona tego spotkania to był już popis gry gości, którzy bezlitośnie wykorzystywali nieporadność Volleya, rozbijając miejscowych do 15. i zwyciężając w całym spotkaniu 3:0.
W następnej kolejce, 12 listopada, Volley zagra na wyjeździe z Karpatami Krosno, wiceliderem drugoligowej tabeli. O punkty będzie więc bardzo trudno.

Wojciech Kasperski, trener Volleya

W dzisiejszym meczu wystarczyło nas na dwa sety, była wyrównana walka, zabrakło nam jednak kilku punktów, aby ugrać coś więcej. W decydujących momentach brakowało precyzji i skuteczności. Niepotrzebnie psuliśmy też zagrywki. W trzecim secie byliśmy słabsi od rywala w każdym elemencie. Nie radziliśmy sobie w ataku, dodatkowo zespół z Krakowa grał świetnie blokiem, miał dużo kontr i je wykorzystywał. Musimy zapomnieć o ostatnich dwóch porażkach, co oczywiście nie będzie proste. Robimy co w naszej mocy, staramy się pracować na 100 proc. i wykorzystywać nasz potencjał, chociaż mamy duże braki kadrowe, co widać w meczach. Nie jestem w stanie przeprowadzić wartościowych zmian, przez to się męczymy. Nie spuszczamy jednak głów, zespół jest ambitny, w kilku meczach pokazaliśmy pazura i tego musimy się trzymać.

Volley Rybnik – Hutnik Kraków 0:3 (23:25, 22:25, 15:25)