Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet
Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet

Bardzo wiele osób będzie marzło w swych domach, w tym głównie starsze, których po prostu nie stać na ogrzewanie. Przeraża mnie ten fakt i to co ten rząd robi z naszym krajem. 

Notoryczny atak na kobiety, absurdy i wywody pana Kaczyńskiego, przechodzą wszelkie granice. To niepojęte, aby siać taką nienawiść do kobiet i dziewczynek. Pan Kaczyński to stary kawaler, bezdzietny, zaniedbany. Jakim prawem wypowiada się w tych tematach, i gdzie są te badania naukowe czy też statystyki o których ostatnim czasem wspomniał. 

Twierdząc, że kobiety "dają w szyję" do 25 roku życia, i dlatego nie mają dzieci czy też, że kobieta zapada w alkoholizm w dwa lata, a mężczyźni dopiero po 20. latach. To jest ohydne, obrażające, krzywdzące. Po pierwsze, to sprawa wyłącznie kobiety, kiedy chce zajść w ciążę, a po drugie boją się i nie stać je na dziecko. PiS dobiera kobietom prawa do samodecydowania i chce zrobić z nas niedouczone niewolnice mężczyzny, aby były grzeczne, ciche i posłuszne. Nie dopuścimy do tego!

Kobiety nie rodzą dzieci, bo odebrano im prawo do aborcji, i świadome decydowanie o swoim ciele, wprowadził rejestr ciąż. Skutki zakazu aborcji czy też klauzuli sumienia już przynoszą ofiary u kobiet - tak jak w przypadku pani Izy czy też pani Agnieszki. Takich kobiet i tragedii rodzinnych jest coraz więcej. Panie nie rodzą dzieci, ponieważ pragną zdobyć wykształcenie i stabilność majątkową, zanim zdecydują się na potomstwo. Galopująca inflacja, rosnące raty kredytów, drożyzna w sklepach, ogromne problemy z zakupem opału, który w krótkim czasie tak bardzo zdrożał, że ludzi na niego nie stać. Nikt o zdrowym rozsądku nie zdecyduje się tak szybko na powiększenie rodziny. Pan prezes i inni powinni zejść na ziemię, aby zobaczyli co zrobili z Polską!

Przy okazji chciałabym przypomnieć, że trwa wojna na Ukrainie, nadchodzi kolejna fala uchodźców - oni bardzo potrzebują naszego wsparcia, w naszym punkcie na ulicy Białych 7 potrzeba dosłownie wszystkiego! Liczymy na wasze serducha i nas wesprzecie, abyśmy mogły nieść realną i bardzo potrzebną pomoc!

Otworzyłyśmy również kolejny projekt "Otwarta Szafa". Zalegają u Was w szafach ubrania w dobrym stanie, masz wiele za dużych lub za małych ubrań i czekają na lepsze w nieskończoność? Daj im drugie życie niech idą w obieg, przynieś je do nas, a jeśli czegoś potrzebujesz to możesz śmiało je zabrać!

Komentarze

Dodaj komentarz