Archiwum Karolina Trela Dziennikarka Tygodnika Regionalnego
Archiwum Karolina Trela Dziennikarka Tygodnika Regionalnego "Nowiny"

W Wodzisławiu Śląskim działa punkt pomocy dla osób bezdomnych - prowadzi je małżeństwo, które ze swoich pieniędzy organizuje dla nich miejsce w którym mogą zjeść ciepły posiłek, wykąpać się, spędzić razem czas i porozmawiać. Dzięki takim inicjatywom osoby w kryzysie bezdomności będą mogły zacząć od nowa, ktoś poda im rękę. Szczególnie teraz, zimą takie inicjatywy są szczególnie ważne, kiedy wiele osób będzie szukać schronienia, ciepłej odzieży czy posiłku. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, jeśli zobaczymy osoby w potrzebie, pytajmy i wesprzyjmy. Wspierajmy też osoby, które chcą robić więcej, chcą działać i dzielą się swoją dobrocią.

Nie zapominajmy też o zwierzakach, które przebywają w schroniskach. Wiele z nich zaznało wiele krzywd, czekają kilka lat na swój dom, spędzając swoje życie w schroniskowych klatkach. Przygarnijmy je, jeśli mamy taką możliwość, wspierajmy też fundacje, które idą im z pomocą, reagujmy, gdy widzimy, że zwierzętom dzieje się krzywda. Nie bądźmy obojętni, nie liczmy na to, że pomoże ktoś inny. Często jeden telefon, jedno słowo "nie" może zmienić ich życie.

Bezdomność przybiera różne formy, walczą z nią ludzie oraz zwierzęta. Pamiętajmy jednak, że reagować może każdy z nas. Jeśli sami nie możemy zrobić zbyt wiele, nie zapominajmy, że liczy się każdy gest, również to, że nie przejdziemy obojętnie, zawiadomimy odpowiednie służby, podzielimy się posiłkiem lub zaoferujemy ciepłe ubranie. Każda forma pomocy jest ważna, jak się okazuje, wokół nas jest wiele ludzi oraz zwierząt, które czekają na naszą pomocną dłoń, jednak głośno nie wołają o pomoc.

Komentarze

Dodaj komentarz