KMP w Wodzisławiu Śląskim
KMP w Wodzisławiu Śląskim

14 listopada br. pracownik sklepu mieszczącego się na Osiedlu XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim rozpoznał sprawcę kradzieży czterech telefonów komórkowych o łącznej wartości ponad 3 tys. złotych. Do kradzieży doszło dwa dni wcześniej.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa 22-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego został przez dzielnicowych zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- informuje asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Tego samego dnia pracownik sklepu przy ulicy 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim również ujął sprawcę kradzieży sklepowej. Był nim 19-letni mieszkaniec Wrocławia, który dokonał tam kradzieży dwóch sztuk perfum oraz maszynek do golenia o łącznej wartości ponad 500 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i również trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci podczas przeglądania zapisu monitoringu sklepowego rozpoznali wspólnika ujętego sprawcy kradzieży telefonów. Okazał się nim zatrzymany tego samego dnia młody wrocławianin. Mężczyźni usłyszeli zarzut wspólnej kradzieży czterech telefonów komórkowych, 19-latek dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży perfum i golarek. Obaj przyznali się do winy, teraz o ich losie zdecyduje sąd. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

- dodaje asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Komentarze

Dodaj komentarz