ms
ms

Na otwarcie wyniku kibice gospodarzy nie musieli długo czekać. Już w 9 min. Maciej Urbanowicz dosłownie "wepchnął" gumę po tym, jak po strzale Viikinainena turlała się ona do bramki. Przez całą pierwszą tercje jastrzębianie dominowali w tercji przyjezdnych, chcąc iść za ciosem po otwarciu wyniku. W drugiej tercji na liste strzelców wpisał się Kaleinikovas, który gumę do bramki wpakował nad leżącym na tafli ludu Murrayem. W 32 min. wykorzystując grę w przewadze jastrzebianie powiększyli swoją przewagę dzięki bramce Jozefa Šveca. W 38 min. za niesportowe zachowanie karę meczu otrzymali Jansons oraz Pasiut. Wynik jastrzębianie powiększyli po raz kolejny w 45 min. za sprawą Maciej Urbanowicza podczas gry w przewadze. W 51 min. do wyniku jastrzębianie dodali kolejne dwa oczka. Najpierw Kaleinikovas wykończył doskonałą kontrę, ustawiają wynik na 5:0, a po 34 sekundach, sytuację sam na sam z Murrayem wykorzysta Pelaczyk. Na trybunach padła euforia.

Następny mecz JKH GKS Jastrzębie rozegra 25 listopada na Jastrzore. Ich rywalem będzie GKS Tychy, który aktualnie mają tyle samo punktów w tabeli co jastrzębianie.

18 listopada 2022, godz. 18:00 - Lodowisko Jastor
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
1:0 Maciej Urbanowicz - Olli-Petteri Viinikainen (08:32)
2:0 Mark Kaleinikovas - Josef Mikyska (24:22)
3:0 Jozef Švec - Josef Mikyska, Mateusz Bryk (31:21, 5/4)
4:0 Maciej Urbanowicz - Josef Mikyska (44:27, 5/4)
5:0 Mark Kaleinikovas - Jozef Švec (50:22)
6:0 Patryk Pelaczyk - Dominik Jarosz, Ēriks Ševčenko (50:56)

Sędziowali: Paweł Kosidło (główny), Robert Długi (główny), Mateusz Kucharewicz (liniowy), Dariusz Pobożniak (liniowy)

JKH GKS Jastrzębie: B. Bálizs - A. Kostek, O. Viinikainen, M. Urbanowicz, D. Paś, R. Freidenfelds - K. Górny, E. Jansons, M. Kaleinikovas, J. Mikyska, J. Švec - Ē. Ševčenko, M. Bryk, P. Pelaczyk, D. Jarosz, A. Sinegubovs - J. Kamienieu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, M. Płachetka.
GKS Katowice: J. Murray - D. Musioł, M. Kolusz, B. Fraszko, G. Pasiut, B. Magee - N. Mikkola, J. Wanacki, M. Lehtonen, T. Pulkkinen, P. Krężołek - M. Kruczek, P. Wajda, H. Olsson, J. Monto, S. Hitosato - J. Prokurat, K. Maciaś, M. Bepierszcz, I. Smal, C. Blomqvist.