Paweł Wengerski / TS ROW
Paweł Wengerski / TS ROW

Piłkarki TS ROW Rybnik po zakończeniu rozgrywek na boiskach trawiastych, przeniosły się do hali, gdzie rywalizują o mistrzostwo I ligi futsalu. 
W niedzielę rybniczanki rozegrały trzeci mecz. Tym razem wybrały się do sąsiedniego Knurowa, aby zagrać z tamtejszym MTS-em. Zespół z Rybnik miał mały problem kadrowy, ponieważ w tym samym czasie odbywał się turniej eliminacyjny mistrzostw Polski U17 i kilka zawodniczek nie mogło pomóc w walce o ligowe punkty. 
Mimo osłabienia TS ROW zdominował wydarzenia na parkiecie i ani przez chwilę zwycięstwo rybniczanek nie było zagrożone. Jak zwykle znakomitą formą strzelecką popisała się Agata Sobkowicz, która pokonała bramkarkę miejscowych aż 4 razy. Ostatecznie zespół z Rybnika wygrał 10:2 i jest wiceliderem tabeli. 
Kolejny mecz TS ROW ma zaplanowany na sobotę, 3 grudnia. Spotkanie z Unią Opole zostanie rozegrane w hali w Żorach. Początek o godz. 18. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Tomasz Kieczka, prezes TS ROW Rybnik

W tym meczu graliśmy bez podstawowej bramkarki i mieliśmy tylko dwie zawodniczki na zmianę. Zespół z Knurowa miał kadrę czternastoosobową. Wszystko przez to, że w tym samym czasie nasza młodzież rywalizowała w eliminacjach mistrzostw Polski U17. Spotkanie przebiegało pod nasze dyktando, ale kto choć raz zagrał na hali wie, że grając praktycznie bez zmian, to wysiłek jest nieziemski. Ważne, że oprócz zwycięstwa obyło się bez urazów w naszym zespole, a momentami pokazaliśmy futsal najwyższych lotów. Rozpoczęliśmy już regularne treningi futsalowe, jestem przekonany, że będziemy grać jeszcze lepiej. A tak przy okazji, zazdrościmy ekipie z Knurowa warunków na hali. Bardzo zazdrościmy.

MTS Knurów – TS ROW Rybnik 2:10
Bramki dla ROW-u
: Marlena Jaszyk (9., 16.), Maja Stopka (11.), Agata Sobkowicz (25., 26., 34., 35.), Edyta Botor (33.), samobójcza (40.)
TS ROW: Nowosielska, Jaszyk, Sobkowicz, Botor, Stopka. Rezerwowe: Jasińska, Sztwiertnia.

1. RKS Raków Częstochowa    3    9    12-5
2. TS ROW Rybnik    3    6    21:10 
3. KS Unia Opole    3    6    16:8
4. AZS Uniwersytetu Śląskiego    2    3    9-9
5. LKS Plon Błotnica Strzelecka    3    0    4:17
6. MTS Knurów    2    0    3:16 

Komentarze

Dodaj komentarz