JKH Jastrzębie
JKH Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie poinformował, że do klubu dołącza nowy zawodnik. – Miesięczną umowę z opcją przedłużenia do końca sezonu podpisał z naszym klubem 24-letni napastnik Donat Szita. Rodak Bence Balizsa ma za sobą występy w rodzimej lidze oraz EBEL, a także we Francji i Danii. Jest również reprezentantem Kraju Bratanków. Donat, witamy w Jastrzębiu – czytamy w oficjalnym komunikacie. 
Donat Szita urodził się 16 stycznia 1998 roku w Szekesfehervar. Mierzy 184 cm wzrostu i jest zawodnikiem praworęcznym. Przygodę z hokejem rozpoczął w miejscowym klubie Fehervar AV19, z którym mistrz Polski GKS Katowice rywalizował niedawno w Champions Hockey League. Jako nastolatek Szita znalazł się w orbicie zainteresowań selekcjonerów kolejnych młodzieżowych kadr Madziarów, za sprawą czego zagrał m.in. w mistrzostwach świata do lat osiemnastu i dwudziestu.
Wraz z ekipą z rodzinnego miasta występował w węgierskiej międzynarodowej Erste Lidze, a także w słynnej austriackiej EBEL, w której rozegrał ponad 150 spotkań. W minionym sezonie postanowił spróbować sił za granicą, grając najpierw w duńskim Rungsted Seier Capital, a następnie we francuskim Amiens.

Komentarze

Dodaj komentarz