Materiały prasowe
Materiały prasowe

Organizatorzy inicjatywy chcą zachować unikalny, historyczny wygląda tego miejsca, zbierają też stare fotografie, które zawisną na sklepowych ścianach. Sklep powstaje z inicjatywy obywatelskiej, nie finansuje go żaden samorząd.

Fundacja Dobry Start poprzez sklep Dobry Duch chce pozyskiwać darowizny zarówno od osób fizycznych, jak i firm. Mowa o rzeczach, które przestały służyć ich właścicielom. Sklep zamierza odsprzedać tego typu rzeczy, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym. Zatem jedna osoba pozbędzie się niepotrzebnych przedmiotów, a kolejna będzie je mogła kupić w atrakcyjnej cenie. Fundacja zapewnia, że przekazywanie wszystkich przedmiotów będzie proste, do dyspozycji będzie też bus, który będzie służył do odbioru rzeczy o większych gabarytach.

Jedną z głównych idei sklepu, oprócz niesienia pomocy jest też zero waste. Oznacza to, że dzięki drugiemu obiegowi przedmioty, które mogły znaleźć się w śmietniku, odzyskają nowe życie. To wspieranie działań ekologicznych w regionie. Osoby, które znajdą się w trudnej sytuacji materialnej, będą mogły pozyskać potrzebne sprzęty w okazyjnej cenie, a przy okazji same zrobią dobry uczynek.

Prezes fundacji Dobry Start Michał Toman przekazuje, że chce "stworzyć organizację o solidnych fundamentach, która jest przede wszystkim wsparciem osób, które pragną postawić swoje życie na właściwe tory. Czasami wpadamy w taką bezsilność, że żadne wykształcenie, doświadczenie nie wystarczają. Wtedy potrzebujemy Dobrych Duchów, które podniosą nas z dołka. W ramach działań sklepu pokażemy również, że ekologia nie jest zła". "Wspierać będziemy również mieszkańców Rydułtów poprzez edukację ekologiczną i wspólne działania ekologiczne" - dodaje.

Osoby, które chcą przekazać swoje przedmioty lub wesprzeć sklep w działaniu, mogą się kontaktować pod adresem: sklep@dobryduch.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 724 384 626. Osoby, które pracowały na KWK Rydułtowy, są proszone o fotografie tego miejsca, zwłaszcza okolic Szybu Leon III. Zdjęcia można wysyłać pod adres sklep@dobryduch.pl.

Sklep pozyskał dotację z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz