Tancerze z pewnością zachwycą publiczność swoim kunsztem www.teatrziemirybnickiej.pl
Tancerze z pewnością zachwycą publiczność swoim kunsztem www.teatrziemirybnickiej.pl

26 listopada, o g. 17 Teatr Ziemi Rybnickiej  zaprasza na widowisko "Usłyszeć taniec", w wykonaniu mistrzów stepowania: flamenco, irish dance, tap dance, ethnojazz. Gośćmi specjalnymi będzie ukraińska tancerka, pochodząca z Charkowa Maria Lozova oraz saksofonista Grzech Piotrowski - informuje TZR.

- "Usłyszeć taniec" to widowisko różnych form tańca oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA.

Od premiery podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju w 2013 roku, projekt ewoluował z 15 minutowego pokazu trzech tancerzy i perkusisty do pełnowymiarowego widowiska z udziałem sześciu muzyków i czterech tancerzy. Od blisko 10 lat spektakl grany jest nieprzerwanie w całej Polsce. Przez ten czas, w projekcie na stałe lub gościnnie występowało 53 artystów z 8 krajów. W 2017 roku w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się 50 spektakl, w listopadzie odbędzie się 101.

Taniec: Karol Drzewoszewski – step amerykański, Ewa Jakubiec – flamenco, Mateusz Wójcik – choreografia, reżyseria, taniec irlandzki, Maria Lozova – taniec współczesny. Muzyka: Tomasz Biela – kierownictwo muzyczne, gitara, akustyczna, elektryczna, jazzowa, Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny, Małgorzata Mycek – wokal, bodhran, cajon, perkusjonalia, Jakub Wagner – gitara flamenco, cajon, Grzech Piotrowski – saksofon altowy.

Bilety: 25 zł ulgowe, 40 zł normalne. Można je kupić TUTAJ.

Komentarze

Dodaj komentarz