Materiały prasowe
Materiały prasowe

Miasto otrzymało na budowę basenu dofinansowanie w wysokości 12 364 153,34 zł, w tym 10 915 177,10 zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Pozostała kwota 1 448 976,24 zł pochodzi z budżetu państwa.

Biorąc pod uwagę najniższą ofertę uzyskaną w przetargu, Gmina Miejska Żory stara się obecnie o podniesienie wartości dofinansowania na tę inwestycję łącznie do kwoty 31 001 472,74 zł. Wiem, że to bardzo ważna inwestycja dla wielu mieszkańców Żor, dlatego cieszę się, że w naszym mieście powstanie piękny, nowoczesny basen. Jestem przekonany, że basen wraz z całym otoczeniem spełni oczekiwania mieszkańców i będzie przyciągał licznych gości z Żor i całego regionu

- przekazał Waldemar Socha, prezydent Miasta Żory.

Cały projekt będzie polegał na renowacji pokopalnianego, już nieczynnego ośrodka rekreacyjno-sportowego. Główną funkcją będzie teraz kąpielisko, odnowione zostaną też korty ziemne, boisko do siatkówki plażowej oraz stalowa trybuna zewnętrzna. Pojawią się również budynki towarzyszące oraz zieleń parkowa i leśna.

Powstanie nowoczesne kąpielisko w tradycyjnej technologii, gdzie woda uzdatniana jest chemicznie m.in. z użyciem chloru. Niecka basenowa będzie wykonana ze stali szlachetnej nierdzewnej i będzie miała powierzchnię 2 234,6 m2 . Znajdą się w niej m.in. dysze masujące, kula generująca fale, masażery i gejzery. Oczywiście nie zabraknie też uwielbianych przez dzieci i dorosłych zjeżdżalni wodnych! Dzieci będą mogły skorzystać także z wodnych placów zabaw.  Jedna część skierowana będzie do młodszych, a druga do starszych dzieci. Znajdą się na nich takie atrakcje jak: dysze wodne, specjalne tunele, armatki czy zamki wodne. Łączna powierzchnia wodnych placów zabaw to 1 199,4 m2

- informuje magistrat.

Na terenie rewitalizowanego terenu pojawią się też toalety, budynki techniczne i przebieralnie. Projekt będzie też zawierał budowę dwóch parkingów, a także montaż elementów małej architektury - kosze na śmieci, stojaki na rowery, ławeczki. Inwestycja zakończy się w sierpniu 2023 roku.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz