ms
ms

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia pomarańczowych 3:0. Za sprawą Pawła Halaby rywale jednak zrobili przejście, ale później dwie akcje blok-out autorstwa Jana Hadravy i wynik brzmiał 5:2. As serwisowy Jakuba Macyry oznaczał rezultat 8:4. Udany blok Tomasza Fornala na Andreasie Takvamie, a następnie blok Bena Toniuttiego na Miranie Kujundziciu oznaczał wynik 10:4. Speszeni początkiem meczu suwałczanie zabrali się jednak do odrabiania strat (10:8). Jastrzębski Węgiel nie stracił jednak rezonu i też włączył wyższy bieg. W kolejnych akcjach brylował Fornal (przyjęcie) i Hadrava (atak). Jastrzębski Węgiel ponownie zyskał bezpieczną przewagę (21;15) i zachowując spokój i koncentrację zakończył seta na swoją korzyść (25:22).

Drugą partię otworzył autowy atak Kujundzicia w kontrze. Potem z dobrej strony pokazał się Dawid Dryja, który najpierw udanie skończył atak, a następnie zaserwował asa (3:1). Gospodarze wyrównali, ale Jastrzębski znów zareagował i przycisnął suwałczan (5:3). As Fornala był równoznaczny z rezultatem 11:8 i przerwą na żądanie trenera Dominika Kwapisiewicza. Świetną skuteczność prezentowali Clevenot i Hadrava (16:11). Po kolejnym w tym secie udanym ataku w wykonaniu Dryi było 19:13 dla pomarańczowych, zaś as serwisowy posłany na stronę gospodarzy przez Fornala złożył się na wynik 22:14. Jastrzębianie bez większych kłopotów zwycięsko zamknęli także i drugiego seta, a ostatni punkt należał do Jakuba Macyry (25:17).

W trzecią część meczu zdecydowanie lepiej weszli suwałczanie (3:1, 5:2, 7:3). Przy tym ostatnim wyniku trener Mendez wziął przerwę na żądanie. Po pauzie rywale dołożyli kolejny punkt. Wówczas szkoleniowiec pomarańczowych dokonał podwójnej zmiany, posyłając w bój Eemiego Tervaporttiego i Stephena Boyera. Francuz od razu zameldował się świetnym atakiem (8:4). Później Ślepsk miał już pięć „oczek” zapasu. As serwisowy Fornala nieco zmniejszył dystans do przeciwnika (7:11). Liderem w suwalskim zespole był brylujący w ofensywie i na zagrywce Filipiak (9:16). Na dystansie seta jastrzębianie zmniejszyli nieco stratę (15:19), ale suwalski zespół wciąż pewnie prowadził. Kiedy wydawało się, że mecz potrwa dłużej (24:21), Jastrzębski Węgiel za sprawą zagrywających asy Kamila Dębskiego i Boyera odwrócił losy seta, wygrał go na przewagi (27:25) i zakończył całe spotkanie zwycięstwem bez straty seta.

24 listopad 2022, godz. 16:15 - Suwałki Arena
Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25, 25:27)

Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak, Sanchez, Takvam, Sapiński, Halaba, Kujundzić, Czunkiewicz (libero) oraz Magnuszewski, Depowski, Smoliński, Żakieta
Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Dębski

MVP: Trevor Clevenot

Komentarze

Dodaj komentarz