Alana Gawlik
Alana Gawlik

 

 

Dla seniorów każda forma integracji jest rzeczą niezwykle ważną. Sprawia, że jest możliwe spotkanie z rówieśnikami, często pozwala zapomnieć o samotności, ale także nawiązać nowe kontakty, znaleźć pocieszenie w życiu. Nie zapomniała o tym również Rada dzielnicy Rój w Żorach, która po raz dziesiąty zorganizowała Rajski Dzień Seniora. W wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 75 rok życia. Takich osób w spisach dzielnicy znajduje się 162. Podczas imprezy pojawiło się ich około 80. Wydarzenie poprzedzone zostało uroczystą mszą świętej celebrowanej przez księdza Bogusława Mielnika w asyście księdza Michała Motyki. Podczas kazania ksiądz dziękował żorskim seniorom za wzorcową postawę w ciągu życia, pokazywał przykłady wieloletnich małżeństw, które przetrwały po kilkadziesiąt lat bez względu na liczne perypetie i zagrożenia.

- Naszym seniorom sprawia to bardzo wiele radości. Zawsze dziękują nam za zaproszenie. Oni bardzo się cieszą, że mogą się spotkać, pobyć ze sobą. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach mocno doskwiera im samotność -

powiedziała nam jedna z organizatorek przedsięwzięcia Urszula Budniok Przewodnicząca Rady Dzielnicy Rój. Integracja jest kluczowym elementem, powoduje, że u seniora może nastapić radykalna poprawa kondycji psychicznej, sprawia, że z nadzieją patrzy się w kolejny dzień.

- Ci, którzy nie mogli się spotkać, ponieważ nie pozwalał im na to stan zdrowia, byli bardzo niepocieszeni -

dodała Urszula Budniok.

W Następnie zaproszeni udali się do Pawilonu Sportowego na tradycyjny obiad. Przy kawie i tradycyjnym śląskim kołoczu mogli, porozmawiać, podzielić się troskami, nadziejami i radościami. Spotkanie umiliły występ zespołu Małe Rojanki. Na spotkaniu uczestnicy mogli wpisać się do specjalnej księgi pamiątkowej.

- Wszyscy obecni na tym spotkaniu wpisywali swoje imię i nazwisko oraz rocznik urodzenia. Seniorzy szukali wśród podpisów innych, z tego samego rocznika, bo na przykład były tam osoby, które chodziły do tej samej klasy –

powiedziała nam Urszula Budniok.

Nie są to ostatnie działania rady dzielnicy dla seniorów. Ci, którzy nie mogli znaleźć się na imprezie otrzymają specjalne paczki na święta.
 

Komentarze

Dodaj komentarz