Koszykarze z Rybnika dobrze radzą sobie na drugoligowych parkietach. Podopieczni Jakuba Krakowczyka wygrali już sześć meczów i zajmowali 5. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnią sobotę rybniczanie zmierzyli się z Akademikami z Częstochowy i chcieli wygrać po raz siódmy. Liczyli na to również kibice MKKS-u, którzy w coraz większej liczbie pojawiają się w „ekonomiku”, gdzie swoje mecze rozgrywa rybnicka drużyna.
Rywalizacja z AZS-em rozpoczęła się od składnej akcji miejscowych i celnego rzutu za trzy Igora Lewandowskiego. Później było tyko lepiej. Ekipa z Rybnika grała spokojnie i co ważne skutecznie. Po inauguracyjnej kwarcie gospodarze mieli już 11 pkt więcej niż goście. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 51:34 na korzyść MKKS-u. Po zmianie stron na parkiecie nic się nie zmieniło i ostatecznie rybniczanie mogli się cieszyć ze zwycięstwa 102:70 i awansu na 4. miejsce w drugoligowej tabeli. Dwucyfrowe zdobycze zanotowali w tym spotkaniu: Igor Lewandowski, Piotr Kawczyński, Marcin Kosiorowski, Kacper Wydra, Maciej Krakowczyk, a także Adam Anduła. Co równie ważne wszyscy zawodnicy MKKS-u, którzy wyszli na parkiet, wpisali się na listę strzelców.
W niedzielę, 4 grudnia rybnicki koszykarze pojadą do Rzeszowa, gdzie zagrają z ekipą OPTeam Stolaro Resovia, która w tabeli jest wyżej niż MKKS. O punkty nie będzie więc łatwo.

Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u

Wysoka wygrana w tym meczu cieszy tym bardziej, że już od pierwszej kwarty stosowaliśmy dużą rotację składem. Każdy z graczy dostał szansę na zaprezentowanie swych umiejętności, a bezcenne ligowe doświadczenie zbierali koszykarze, dla których jest to pierwszy sezon w rozgrywkach II ligi. Piętnastoletni Miłosz Majewski zdobył w tym meczu 5 punktów. Na listę strzelców wpisał się także siedemnastolatek – Karol Rakszawa. Wszyscy nasi gracze występujący w tym spotkaniu zdobyli punkty. Po raz kolejny w tym sezonie daliśmy radość naszym kibicom, przekraczając barierę 100 punktów, odwdzięczając się tym samym za wsparcie i doping płynące z trybun. Teraz czeka nas trudny mecz w Rzeszowie. Mamy nadzieję sprawić naszym fanom prezent z okazji Barbórki i przywieźć z tego dalekiego wyjazdu zwycięstwo.

MKKS Rybnik – AZS Częstochowa 102:70 (24:13, 27:21, 24:20, 27:16)