RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

Od 16 do 20 listopada w Ciechocinku odbywały się zawodu pucharu Polski – w kategoriach wiekowych U13 i U15, gdzie można było zobaczyć młodych zawodników, tzw. narybek polskiego boksu. 
– Nasz klub w tej imprezie reprezentowało dwóch zawodników. Mateusz Makarski (U13) i Sebastian Sałata (U15). Oczywiście nasze możliwości jako klubu są dużo większe, ale z uwagi na koszty takich zawodów, jesteśmy w stanie rywalizować tylko dwoma zawodnikami. Z góry bardzo dziękujemy Miastu Rybnik za wsparcie, bo bez tego chłopcy na dzień dzisiejszy nie mogliby startować nigdzie, a gwarantuję, że chętnych w naszym klubie do boksowania nie brakuje. Mamy 15 nowych zawodników, którzy robią wszystko, żeby zacząć już boksować i jeździć na zawody – mówi Michał Szpot, trener rybniczan. 
Mateusz Makarski w zawodach stoczył komplet czterech walk. Awansował do finału i tam udowodnił swoją wyższość nad rówieśnikami, zdobywając puchar w wadze do 40 kg.  
Drugi z zawodników RMKS-u miał sporego pecha. Już w pierwszej walce trafił na uczestnika ostatnich mistrzostw świata i mimo ambitnej postawy, musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. – Sebastian, dzięki obecności na tych zawodach, mógł stoczyć jeszcze cztery sparingi, podczas których na pewno zebrał bezcenne doświadczenie – dodaje szef bokserskiego RMKS-u. 

Komentarze

Dodaj komentarz