Kadr z filmu/YouTube/ wPoznaniu
Kadr z filmu/YouTube/ wPoznaniu

Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych oraz w serwisie YouTube 29 listopada. Rozpoczyna się od dokładnych wytycznych, dotyczących transportu księdza oraz ministrantów na kolędę. Całe nagranie jest dostępne TUTAJ.

Proszę, o ile to możliwe, przyjechać po mnie i po ministrantów autem 10 minut przed kolędą i potem nas odwieźć. Gdyby to był oczywiście jakiś problem albo tu gdzieś blisko, to oczywiście wtedy nie trzeba przyjeżdżać

- przekazał duchowny.

Po omówieniu formy dotarcia na kolędę ksiądz przekazał informacje, dotyczące posiłków, które może spożyć w domach parafian.

Jeśli chodzi o posiłki, to z chęcią zjem, ale nie w każdym domu. Nie jestem w stanie w każdym domu coś zjeść. Ani w co drugim. Ale tak mniej więcej w połowie i na końcu z chęcią coś zjem. Natomiast ja jestem na diecie i niewiele mogę, także trzeba też uważać na to.

- komentował ksiądz.

Jeśli chodzi o picie, to piję tylko zwykłą czarną herbatę bez żadnych dodatków, jeszcze taką słabszą. To jest jedyne, co piję. Jeśli chodzi o jakąś kolację, to najlepsza jest zimna płyta, bo wtedy zjem po prostu co tam mogę. Wybiorę sobie pojedyncze jakieś rzeczy. Pieczywo białe, bez dodatków. Jeśli chodzi o jakieś ciasta, to najlepiej babka lub drożdżowe, jakieś lekkostrawne. Nie takie jakieś ciężkostrawne.

- kontynuował duchowny.

To tyle na dzisiaj. Jak już przejdę większość tych tras, to już coś więcej będę wiedział.

- dodał na zakończenie ksiądz z Przegędzy.

Zdania są podzielone

Pod opublikowanym filmem pojawiło się wiele komentarzy. Jedno pochwalają, inni nie kryją oburzenia. "Przynajmniej konkretnie i na temat. Jak przyjdzie - pokażę cennik. Herbata czarna bez cukru - mniejszy kubek - 10 zł, z łyżeczką cukru 12 zł, z dwiema łyżeczkami 15 zł" - pisze jedna z internautek. Jedni bronią kapłana, doceniając konkretne informacje, jakie podał, pozostali zalecają więcej pokory.

2

Komentarze

  • mak 01 grudnia 2022 07:59Tragedia wstyd dla tego Pana,bo slowo ksiadz nie pasuje do tego Pana.
  • Waluś 01 grudnia 2022 07:48Ktoś sprawdzał czy to nie fejk?

Dodaj komentarz