Archiwum / Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego
Archiwum / Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego

Patriotyzm to budowanie silnych sojuszy, budowanie silnej Unii Europejskiej i silniejszego Paktu Północnoatlantyckiego. Coś, co nie udało się niestety Ukrainie w latach 90-tych – z wielu powodów – z powodu braku prozachodnich elit politycznych, ale także z powodu ogromnej korupcji i oligarchizacji. Polska przeszła długą drogę: swego czasu była prymusem w całej Europie Środkowo-Wschodniej, weszła do NATO i UE, uporała się z korupcją. I nagle coś pękło. Ktoś tym sterował, albo po prostu tak wyszło. Tego na razie nie wiemy. Wiemy, że wróciły demony sprzed II wojny światowej, wrócił chocholi taniec i endeckie „nie, bo nie” i bicie w mniejszości. Wróciły też kompleksy, bo jak inaczej nazwać politykę zagraniczną PiS, a zwłaszcza Solidarnej Polski?

Kompleksy i bezradność. To, jak wyglądała polityka informacyjna po „incydencie” w Przewodowie, jest przykładem numer jeden. Obywatele polscy odczytywali informacje z amerykańskich serwisów informacyjnych na Twitterze, a polski rząd schował głowę w piasek. W godzinie próby, gdy zginęło dwóch bezbronnych obywateli.

Przykład numer dwa to już nie są przelewki. Oto ci atakowani przez propagandę „przez 7 ostatnich lat” Niemcy proponują Polsce systemy obrony przeciwrakietowej Patriot, a rząd Polski mówi „nie!”. A w zasadzie inaczej – Minister Obrony Narodowej mówi początkowo – „tak”, Prezydent mówi „raczej tak”, ale szeregowy poseł w randze Uber-Marszałka mówi „nie”. Basta, szlus – wszyscy wracają do antyniemieckiej orkiestry pod batutą Jarosława. A wszystko w czasie wojny tuż za granicą Polski, kiedy Rosja przerzuca część armii, uzbrojenia i rakiet na Białoruś.

Głupie, szkodliwe, nieodpowiedzialne, destrukcyjne, ale jednak typowe. I po szkodzie głupi.

Najwyższy czas ocenić i odsunąć od władzy „patriotów”, którzy mają gęby pełne frazesów i wielkich słów o ojczyźnie, a jak przychodzi co do czego to knują i spółkują z przyjaciółmi Putina i tworzą w Polsce neooligarchię – dla swoich i tylko swoich.

I w tym zgadzam się z Kaczyńskim. Wybory parlamentarne w 2023 roku będą kluczowe.

Nie bądźcie obojętni. Macie głos.

4

Komentarze

  • Unteria 19 grudnia 2022 10:14Aż 50,9 proc. Polaków stwierdza, że obecnie doświadcza pogorszenia własnego zdrowia psychicznego, kondycji psychicznej, samopoczucia bądź pogorszenia funkcjonowania psychicznego w związku ze wzrostem inflacji. Takie są skutki podwyżek cen w sklepach i rat kredytów, a także spadku wartości dochodów.
  • Bombardier 11 grudnia 2022 10:36Wezwania nie dostałem, ale i tak poszedłem do wojska. Oto co mnie spotkało"- pisze na jednym z portali redaktor. ...-Ja mu odpowiadam ,- ,ja jak i wielu w moich czasach takze sluzylem w zasadniczej gdzie byla ciągłość dla narodu .Pomijając to ze stale mnie później probowano szarpać na ćwiczenia, nie pozwalając wjechać za granice to jeszcze próbowali mi wręczyć na raz trzecia karte mobilizacyjną .Kuuzwa pierwsze dwie to Niepokojowice i równoczesnie jako 10brygada węglowa ,kto to pojmie naraz dwie , trzeciej wziąć odmówiłem. W wojsku wykonałem limit skoków spadochronowych w warunkach bojowych i za to mialem miec podwojne przeliczenie okresu służby do emerytury . Ale minęły lata i "mieso armatnie" jakim bylem ja , straciło ważność -tak jak ustawa dając ten przywilej .Któryś rzad stwierdzil, ze jest tylko na to forsa dla zawodowych a zasadniczej niema., Zamiennie państwo tez juz trzeci raz miało kase lecz na urlopy górnicze do emerytury dla górników .Ot taka zamiana. Tak to jest uwierzyć politykom obojętne ktorej opcji. Chronic przed wrogiem Ich majatki ,Dobrze ze w wojsku nie zostałam kaleką ,dopiero bym nie miał za co zyc.
  • Ireneusz 09 grudnia 2022 14:40Jackowski wróży :”Ludzie się będą bali czegoś, czego nie będą widzieć. Ten lęk będzie w moim odczuciu celowo wywołany. Będzie to lęk duży, nie tylko w jednym miejscu. „.Nie odbierasz telefonu, tu ankieter spisowy mówi-kara – , nie wypuścisz do domu z poczty RTV – kara , nie okażesz świadectw termoiz murow -kara, przechodzisz bezpiecznie przez jezdnie lecz za blisko pasow -kara , bedziesz zmuszony ponowić przegląd pojazdu za dwa tygodnie drugi raz gdy pierwszego nie przejdziesz zgadnij co Ciebie czeka? , przykładów debilnych istniejących pomysłów mozna mnożyć , w którym kraju same, same,same a jak podniesiemy kodeks karny to co bedziemy nastepnie podwyższać ?-szubienice podpowiada sędzia. Ludzie My warjujemy. a Lekarz za 2lata.
  • Czas to wszystko ponownie przemyslec 07 grudnia 2022 09:45Sanacja oraz szlachectwo ,hitleryzm a nastepnie komunizm- opisywać nie trzeba, nastepnie PSL czyli rzady jakze często bardzo majętnych zawsze biednych KRUSowcow ktorzy przy kazdej okazji wszystko grabili pod siebie, dalej SLD obecnie zatraceni ideowo zwolennicy lesb i pedalstwa- bez komentarza,, no i pseudo/ liberalni POwcy ,wyprzedawczyki wszystkiego za tyle ile to jest wg nich nagle warte gdyz sami na to nie zapracowali czyli za bezcen ze strata dla wlasnego narodu ,cóż u nich bylo polskie? , no i obecni Sprawiedliwie Niesprawiedliwi producenci Biletow Narodowego Banku Polskiego ktorzy w mig potrafili zniszczyć przez lata odkladane oszczednosci spoleczenstwa, zdeprawować i ośmieszyć sens pracy a szczegolnie tej długoletniej. Ojczyzno ma , Ty żeś zawsze pragnęła wolności jak i zwyczajnej uczciwosci a do wyboru zostawili Ci dżumę lub cholerę . Mądrzy , gospodarni i rzetelni, szanowliwi, zagłuszani sa przez same karierowicz owskie żyjące w Tobie chwasty

Dodaj komentarz