M. Koczy
M. Koczy

Sezonowe, sztuczne lodowisko zostanie w tym roku uruchomione w sąsiedztwie kąpieliska przy ul. Gliwickiej. Obecnie trwają prace przygotowawcze, dzięki czemu lodowisko zostanie uruchomione 6 grudnia.

 Zostały ustawione bandy, trwa mrożenie tafli. W piątek rano mieliśmy już ok 2 cm lodu, docelowo będzie go od 6 do 8 cm. Jeżeli nie stanie się nic nieprzewidzianego, lodowisko zostanie uruchomione 6 grudnia

– informuje Tomasz Sojka, kierownik obiektu.

Lodowisko zostało również zadaszone, co oznacza, że będzie można korzystać z niego bez względu na pogodę.

Do tej pory zmorą naszego lodowiska były przerwy w jego funkcjonowaniu, na co wpływ miały warunki atmosferyczne. Mam nadzieję, że ten problem nie będzie się już powtarzał, a dzięki temu zwiększy się frekwencja na obiekcie. Jestem również przekonany, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony. Ceny biletów do końca grudnia będą na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie, od 1 stycznia nastąpi jednak około 20-procentowa podwyżka.

- informuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR Rybnik.

Otwarcie obiektu zaplanowano na wtorek 6 grudnia o godz. 14.00. Tego dnia rozpoczyna się także Rodzinna Akademia Jazdy na Łyżwach. Można się do niej zapisać poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie www.mosir.rybnik.pl

Lodowisko będzie czynne w dni robocze od godz. 8 do 21, natomiast w weekendy od 9:30 do 21.00. Opłaty za korzystanie z lodowiska - 60 min. (cennik obowiązuje do 31 grudnia 2022 r.):          

  • Bilet normalny – 9,00 zł
  • Bilet ulgowy – 5,00 zł
  • Bilet szkolny dla uczestników (dla jednej osoby) grup zorganizowanych z opiekunem w godzinach od 9 do 14 – 2,00 zł
  • Bilet rodzinny – 14,00 zł
  • Wypożyczenie łyżew (+ kask) – 8,00 zł
  • Ostrzenie łyżew (para) – 8,00 zł

 

Komentarze

Dodaj komentarz