RMKS Rybnik
RMKS Rybnik

W Warszawie odbyły się zawody II Pucharu Polski KGHM TOUR seniorów w szermierce. W stawce 78 zawodniczek z Polski, Czech, Hiszpanii i Ukrainy znalazły się także przedstawicielki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. – Nasze zawodniczki spisały się znakomicie. Alicja Klasik dotarła do ścisłego finału, gdzie spotkała się z czołową reprezentantką Ukrainy, złotą medalistką z drużyny Mistrzostw Europy 2022, Inną Brovko.  Tym razem Ukrainka okazała się lepsza i wygrała 15:8. Alicja tym samym zajęła 2. miejsce, najlepsze w dotychczasowej karierze w turnieju seniorskim o takiej randze – mówi Artur Fajkis, trener rybnickich zawodniczek. W szerokim finale składającym się z 8 spadzistek, bardzo dobre 5. miejsce zajęła kolejna rybniczanka, Anna Mroszczak, która w doliczonym czasie przegrała 7:8 z Kamilą Pytką z AZS AWF Warszawa. Pozostałe miejsca rybniczanek: 16. Kinga Zgryźniak, 34. Liliana Porwoł, 46. Antonina Korduła, 49. Patrycja Frystacka.
W szpadzie męskiej, w stawce 83 zawodników, najlepiej z zawodników RMKS-u spisał się Ryszard Kałuziński, który zajął 21. miejsce, 25. był Adam Sojka, 63. Dominik Sojka, 66. Tomasz Wąsiewicz, a 77. Augustyn Kapias.