Rybnik: Miał 3 promile alkoholu we krwi. Spowodował kolizję

6 grudnia, około godziny 22.00 dyżurny Komisariatu Policji w Gaszowicach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, gdzie według relacji zgłaszającej sprawca był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w Czernicy, przy ulicy Wolności. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący oplem, wyjeżdżając z parkingu, włączając się do ruchu, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej w przeciwnym kierunku kierującej volkswagenem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu rybnickiego jest kompletnie pijany. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 33-latka, 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim.

Ponadto śledczy sprawdzają, czy ten sam kierujący oplem uderzył w szybę witrynową sklepu przy ulicy Wolności w Czernicy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach prowadzą czynności w tej sprawie.

Komentarze

Dodaj komentarz