Rybniccy koszykarze przed sezonem zapowiadali, że chcą po rundzie zasadniczej być w czołowej ósemce drugoligowej tabeli i powalczyć w fazie play off. Po 13 meczach podopieczni Jakuba Krakowczyka są na jak najlepszej drodze, aby ten cel zrealizować. Obecnie rybniczanie mają na swoim koncie osiem zwycięstw i pięć porażek.
W środę, 7 grudnia MKKS podejmował na swoim parkiecie Iskrę z Częstochowy, z którą toczy bezpośredni bój o miejsca 5-8, dające przepustkę do play off. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla miejscowych. Za trzy trafił Marcin Kosiorowski, cenne punkty dołożył Maciej Krakowczyk i już w inauguracyjnej kwarcie zespół z Rybnika prowadził różnicą 10 oczek. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 51:36 na korzyść gospodarzy.
III kwarta tego spotkania rozstrzygnęła o losach całej rywalizacji. Koszykarze J. Krakowczyka wygrali tę odsłonę 20:4 i było praktycznie po meczu. Ostatecznie MKKS wygrał 88:57 i jest obecnie na 5. miejscu w ligowej tabeli.
W sobotę, 10 grudnia młodzi zawodnicy rybnickiej ekipy przejdą prawdziwy test. Zagrają bowiem na parkiecie lidera z Katowic, który w tegorocznej kampanii jeszcze nie przegrał.

MKKS Rybnik – AK Iskra Częstochowa 88:57 (27:16, 24:20, 20:4, 17:17)