W sobotę, 10 grudnia młodzi zawodnicy rybnickiej ekipy przeszli prawdziwy test. Zagrali bowiem na parkiecie lidera z Katowic, który w tegorocznej kampanii jeszcze nie przegrał. Rybniczanie nie zdołali sprawić niespodzianki i ulegli katowiczanom aż 115:53.
– Trzecia kwarta i ogólnie cała druga połowa to czas, o którym lepiej nie mówić. Planowaliśmy zryw.
Planowaliśmy gonić rywali, jednak nic z tego nie wyszło. W efekcie notujemy najwyższą w tym sezonie porażkę i z niecierpliwością wyglądamy już następnego spotkania, aby zatrzeć złe wrażenie.
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. To nie był nasz mecz. Porażka jest dużym rozczarowaniem i zmusza nas do wielu przemyśleń. Jest to moment, w którym należy uderzyć się w pierś i zabrać się do pracy. Efekty i lepszą grę chcemy pokazać już w następnym spotkaniu – skomentował mecz na klubowym profilu FB Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u.
W sobotę, 17 grudnia MKKS zagra na swoim parkiecie z KS Cracovią 1906 Yabimo. Początek spotkania o godz. 18.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – MKKS Rybnik 115:53 (30:23, 26:15, 28:5, 31:10)