Hanna Piórecka-Nowak
Hanna Piórecka-Nowak

Weekend Cudów to czas spotkań, przekazywania Szlachetnych Paczek i dzielenia się radością. W tym roku cuda działy się  10 i 11 grudnia. Darczyńcy, którzy przygotowali dedykowaną pomoc wybranej rodzinie, dostarczali gotowe paczki do magazynu w CKE w Czerwionce-Leszczynach. Następnie za pośrednictwem wolontariuszy upominki trafiały do konkretnych rodzin w gminie i mieście.

To niezwykły czas, ponieważ paczki, oprócz materialnego prezentu, pełne są empatii, wsparcia i radości z obecności drugiego człowieka oraz wielkiej chęci dzielenia się dobrem. 

„Samotność, starość, choroba to najczęstsze problemy z którymi zmagają się nasi podopieczni” - wyjaśnia Natalia Kubasa, liderka Szlachetnej Paczki w Czerwionce-Leszczynach, Orzeszu i Ornontowicach.

Paczki najczęściej przygotowywane są przez większe grupy osób - najczęściej szkoły, przedszkola, firmy, instytucje, a także przez grupy przyjaciół i znajomych.

„To wspaniałe i budujące, że tak wiele osób chce pomagać, wspierać, wyciągać dłoń w tym przedświątecznym czasie. Za serca otwarte na drugiego człowieka chciałbym bardzo serdecznie podziękować inicjatorom, wolontariuszom i wszystkim darczyńcom” - podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

W gronie darczyńców są także Radni Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, pracownicy UGiM i jednostek organizacyjnych.

„To już tradycja, że Rada Miejska angażuje się w Szlachetną Paczkę. Nie jesteśmy obojętni i cieszymy się, że możemy wspólnie przyczyniać się do niesienia dobra. Radni są mieszkańcami Gminy i Miasta i chętnie włączają się w pomoc na rzecz potrzebujących z naszych dzielnic i sołectw” - dodaje Bernard Strzoda, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Każda edycja projektu trwa od czerwca do czerwca, co oznacza, że grudniowy Weekend Cudów nie jest ostatnim punktem w kalendarzu Szlachetnej Paczki. Wolontariusze po przekazaniu wsparcia nadal pozostają w kontakcie z rodzinami, po to, by je wspierać, motywować do pracy o lepsze jutro i dodawać otuchy.

Komentarze

Dodaj komentarz