W ramach 4. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel, aktualny wicemistrz Polski, podejmował we własnej hali mistrza Francji, Montpellier HSC VB. W pierwszym starciu tych ekip góra byli jastrzębianie. W rewanżu również oni uchodzili za faworytów, pomimo braku dwóch, kontuzjowanych środkowych: Gladyra i Wiśniewskiego.
Pierwsze dwa sety pokazały, że Francuzi nie chcą oddać tego spotkania bez walki. Miejscowi rozstrzygali je na swoją korzyść, ale dopiero w samych końcówkach. Trzecia odsłona tego spotkania należała już bezapelacyjnie do podopiecznych Marcelo Mendezy, którzy wygrali tego seta do 20. i cały mecz 3:0.
To czwarte zwycięstwo Pomarańczowych w tegorocznej kampanii Ligi Mistrzów. Siatkarze z Jastrzębia praktycznie zapewnili sobie 1. miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału bez konieczności rozgrywania meczu barażowego. W fazie zasadniczej jastrzębianie zagrają jeszcze z Vojvodiną NS Seme Novi Sad (wyjazd, 11.01) oraz VfB Friedrichsha (mecz domowy 25.01).

Jan Hadrava, zawodnik Jastrzębskiego Węgla

Chcieliśmy wygrać ten mecz i zapomnieć o ostatniej porażce w lidze. Nasz rywal grał na zasadzie, że nie ma nic do stracenia. Bardzo mocno zagrywali, dobrze radzili sobie w ataku , pokazali, że potrafią grać w siatkówkę. Ja się cieszę jednak z tego, że punkty zostają w domu i w tabeli niewiele się zmieniło. Cały czas borykam się z problemami zdrowotnymi, wrócił już do nas Toniutti, niedługo dołączy Gladyr i będziemy prawie w komplecie. Teraz przed nami mecz w Katowicach, to będzie początek drugiej rund, mam nadzieję, że dobrze ją rozpoczniemy i wygramy te derby.

Jastrzębski Węgiel – Montpellier HSC VB 3:0 (25:23, 27:25, 25:20)
Jastrzębski Węgiel: Boyer, Tervaportti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Toniutti, Hadrava, Szymura
Montpellier HSC VB: Faure, Veloso, Le Goff, Demyanenko, Dukić, Ferreira, Closter (libero) oraz Lecat, Halagahu

1. Jastrzębski Węgiel    4    12    12:2
2. Friedrichshafen    4    8    10:6
3. Vojvodina    4    3    4:10
4. Montpellier    4    0    4:12

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt