W parku pojawiły się nowe nasadzenia / Dominik Gajda
W parku pojawiły się nowe nasadzenia / Dominik Gajda

Na terenie parku pojawiła się nowa fontanna, która nawiązuje do znajdującego się tam dawnego wodotrysku. Mieszkańcy będą mogli wypoczywać na nowych ławkach oraz hamakach. Dla rowerzystów przygotowano stojaki na rowery. Pojawiła się też różnorodna roślinność oraz alejki dla spacerujących. Koszt inwestycji wyniósł ponad 3 mln złotych.

- W przyszłym roku planowane jest także uzupełnienie znajdującego się w Parku Staromiejskim placu zabaw o nowe elementy - zapowiada Adrian Lubszczyk.

Remont Parku Staromiejskiego przy ul. Rybnickiej został przeprowadzony dzięki realizacji projektu "Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach". Dzięki niej zaplanowano też modernizację ul. Klimka oraz terenu pocmentarnego, a także budowę tężni w Parku Cegielnia. Na żorskim rynku zobaczymy też zupełnie nową fontannę.

- Wykonawcą robót była firma HLS System. Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Zadanie zostało sfinansowane w ramach pożyczki rewitalizacyjnej na realizację projektu inwestycyjnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 - przekazuje Adrian Lubszczyk.

Komentarze

Dodaj komentarz