KMP Rybnik
KMP Rybnik

Do zdarzenia doszło około godz. 13.00 na skrzyżowaniu ul. Małachowskiego z ulicą Sztolniową. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że 25-latek kierujący fordem focus jadąc ulicą Małachowskiego od centrum Rybnika, podczas manewru skrętu w lewo, w ulicę Sztolniową, nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił prawidłowo jadącego drogą z pierwszeństwem rowerzystę.

36-letni kolarz w stanie ciężkim został zabrany do szpitala, niestety w wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 25-letni kierujący mężczyzna był trzeźwy.

- Na miejscu tragicznego wypadku, obecny był prokurator, wraz z policjantami z drogówki i technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu - informuje st. asp. Bogusława Kobeszko.

Potrącony kolarz przez 25-latka to Arkadiusz Paszenda, zawodnik i jeden z filarów drużyny MTB Pressing Team. W 2022 roku zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB XCO w kategorii Masters. W ostatnich Mistrzostwach Polski MTB XCO zajął 9. miejsce.