Koszykarki z Rybnika po zwycięstwie w pierwszym meczu 2023 roku z Widzewem Łódź, pojechały w niedzielę, 8 stycznia do Kątów Wrocławskich, rządne rewanżu za domową porażkę z tą ekipą.
Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla RMKS-u. Koszykarki Renera wygrały każdą z trzech pierwszych kwart i przed decydującymi 10-cioma minutami prowadziły różnicą 13 pkt. To było jednak za mało, aby cieszyć się ze zwycięstwa. Miejscowe w regulaminowym czasie gry doprowadziły do remisu i dogrywki, którą rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 87:84.
Rybniczanki o kolejne ligowe punkty powalczą w środę, 18 stycznia. Wtedy to w boguszowickiej hali zmierzą się z ekipą Contimax MOSiR Bochnia. Początek spotkania o godz. 18:00.

Dijo Maximus Kąty Wrocławskie – RMKS Xbest Rybnik 87:84 (14:18, 18:22, 15:20, 25:12, 15:12)