Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP
Grzegorz Matusiak - Poseł na Sejm RP

Przygotowania do Charytatywnego Koncertu Noworocznego w Jastrzębiu-Zdroju, już od lat wypełniają mi pierwsze dni nowego roku. Przyznaję, że to najprzyjemniejsze chwile w moim rocznym planie zajęć. Organizacja tego charytatywnego wydarzenia wraz z Tadeuszem Sławikiem, Piotrem Szeredą i Adamem Sobierajskim, daje mi nie tylko mnóstwo frajdy i satysfakcji, ale pozwala dostrzec, jak wielu ludzi ma otwarte serca dla najbardziej potrzebujących. Często dotyczyło to nawet tych, których nigdy nie podejrzewałem o tak altruistyczne odruchy.

Pamiętam, że pomysł zrodził się przypadkiem. Ktoś poprosił o wsparcie dla kogoś, kto pilnie potrzebował pomocy. Ktoś pomyślał o koncercie. Wreszcie ktoś znał artystów o wielkiej, nie tylko artystycznej wrażliwości. Nagle okazało się, że projekt, który początkowo był jedynie luźnym i niezobowiązującym pomysłem, zgromadził całkiem sporą grupę wolontariuszy. To właśnie ich zapał sprawił, że charytatywny koncert noworoczny, który miał być jednorazowym przedsięwzięciem, na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń. Tylko pandemii udało się zatrzymać nasz cykl koncertów, ale dotyczyło to jednego roku i czasu najostrzejszych ograniczeń, gdy publiczne wydarzenia nie mogły się odbywać z mocy obowiązującego wtedy prawa. Na szczęście koronawirusowi nie udało się stłumić naszego entuzjazmu. Po dwunastu miesiącach, kiedy tylko stało się to możliwe, z jeszcze większym zapałem zabraliśmy się za organizację kolejnego koncertu noworocznego. Przez wszystkie te lata dane mi było spotkać wielu wspaniałych ludzi. Czasami wiele ich różniło, jak na przykład wiek czy poglądy, ale łączyła chęć bezinteresownej pomocy. Do dziś zastanawia mnie fakt, jak uniwersalne jest to spoiwo.

Nigdy też nie zawiodła nas publiczność. Wbrew obiegowym opiniom, w Jastrzębiu nie brakuje melomanów z portfelami otwartymi głębiej niż serca. Zapewne dlatego nasz mały eksperyment z kwestą, jaką prowadzimy zamiast sprzedaży biletów, zawsze kończył się satysfakcjonującą kwotą.

Te jedenaście koncertów, które wspólnie zorganizowaliśmy do tej pory, nauczyło mnie jednej ważnej rzeczy. Naprawdę nie brakuje wśród nas ludzi chętnych do pomocy, trzeba tylko dać im szansę!

Dlatego wszystkim czytelnikom moich felietonów życzę, by w tym nowym 2023 roku nie zmarnowali żadnej okazji do tego, by wykazać się swoimi najlepszymi cechami charakteru i … portfela.

Mam nadzieję spotkać się z Państwem podczas XII Noworocznego Koncertu Charytatywnego, który odbędzie się 16 stycznia w kinie Centrum w Jastrzębiu-Zdroju.

32

Komentarze

 • ???! 24 stycznia 2023 10:04Kiedy podnosicie cene wodki. Popatrz Pan zawsze mozna rzeknąc w propagandzie iz w stosunku do cen cukru jest zbyt tania. I tak w błędnym kole.
 • hmm 22 stycznia 2023 18:38Panie Posle ,Jarosław Kaczynski wydal apel ale ja słyszałem jednak ,ze wygraną macie w kieszeni. Ponoć mają na Was oddać mocz dzieci Tuska których podczas tarczy tak bardzo PIS wspomógł. Nie rozumiem zupełnie na wypadek gdyby PIS oczekiwał, dlaczego mieliby na Was głosować robotnicy szczególnie Ci o bardzo długim stażu ktorych emeryt stażowymi kopnął Kaczynski w zadek aby sie wypchali .Są jednak w społeczeństwie. ludzie ktorzy maja za co byc Wam wdzięczni, ci co nie musieli żebrać na butelkę po wódce. Oj Oni apewno pójdą na Was głosować, wygracie ,bez obaw.
 • Rasum 22 stycznia 2023 08:19Przeciez kto wywołał tą straszna biedę tak obecnie wielu, - przypomnieć: podatek od cukru przez co nie nie stac na tyle produktów. Druk pieniądza i celowe prowokowanie podwyżek cen "bo jak ceny rosną to wiecej do budżetu wpada z VAT" Rozdawanie pod każdym pretekstem różnych finansowych fantów głównie wszelkiej maści nigdy nie chcącym pracować bardzo czesto oszustom. Zamiast 500+ ktore rozdaliście bez względu na dochody w rodzinie kosztem; innych ciężko pracujacych gdyz komuś musieliście na to ubrac, lecz nie wprowadziliście faktycznego czynnika zachęcającego do rozrodczości np ..pierwsze dziecko 200+,drugie 300zl,trzecie 500+.Rzucaliscie drukowanymi papierami NBP jak miesem u masarza,jak sianem. u rolnika.Co najgorsze pokazaliście ze najgorzej na tym wszystkim wychodzą oszczędni i pracujacy. Zgorszenie jakie społecznie uczyniliście jest nie do powetowania , Kto wiec uczynił tą biedę ,Wy i jeszcze raz ,Wy .Nie zwalajcie na wojne .Masz Pan wysoka dietę poselską ,rządzący tez ,powinniście to wy pierwej bólic na potrzebujących .To jest bezczelność z Waszej strony teraz na Nich zbierać.
 • POmyslowy Dobromir 21 stycznia 2023 04:38Łódź może pochwalić się niepowtarzalnymi pasami drogowymi. Wszystko dlatego, że nie zostały one domalowane do końca. A my na Jastrzebiu mamy lepszy pomysł.Całą powierzchnie wszystkich jezdni pomalujemy w zebre .Morawiecki z Kaczyńskim jeszcze na to nie wpadli ale to błyskawicznie odbuduje budzet panstwa. Kombinujemy juz jak by tu wszedzie postawic takze przejazdy kolejowe .Przez to szybko w mieście wróci się budowa kolei.Kierowcy mają przeciez kase (co prawda nie wszyscy lecz kto by sie staruchami przejmował), dostali 500+ na dzieci , pokupili nowe auta to niech bulą za te zebry.
 • Dziecko 20 stycznia 2023 16:52Coca Cola kosztuje juz 10zl za 2,5,l, na inne słodkosci tez ludzi juz nie stać,czas zlikwidować superpodatek od cukru. Dzieki Waszej polityce przestal byc potrzebny.
 • Czym ze to jest jak niespr kupczeniem 20 stycznia 2023 14:08Morawiecki oświadczył ze podnosząc emerytury KRUS splacamy dlug wdziecznosci za ciezka prace rolnika ...Morawiecki "zarobil"na dzialce to teraz splaca dlug wdzięcznosci , tyle ze niech to robi ze swoich i pamieta ze Oni Rolnicy maja emeryture w majatku w ktory zamiast w ZUS inwestowali a ktory przejmuja Ich dziecka
 • wsd 20 stycznia 2023 13:14A gdzie dopisek "Artykuł sponsorowany"?
 • Hmm 19 stycznia 2023 16:18Widzi Pan sam co się dzieje. Faceta nie było stać na mandat przez przejazd na czerwonym przy wjeżdzie i probował sie zabić. "Krok od tragedii pod Warszawą. Wjechał autem wprost pod nadjeżdżający pociąg"--wszystkiemu winny Rząd.. ps...wyaśniono juz moze sprawe tej działki pod Wrocławiem ,Kto co ,Kiedy i ile beknie.
 • byli wyborcy 19 stycznia 2023 09:30Prawo i Sprawiedliwosc to nazwa ktora Was do czegoś miała zobowiązywać . Wlasnie dlatego tylu z nas na Was głosowało, ale Wy prawo zamieniliscie ją w pokrake , sprawiedliwość w iluzje. Najkrócej: postanowiliście Tych co uczciwie płacili ciezko z trudem wysokie składki ZUS w jednym rzędzie z tymi co je ukrywali lub byli bezpodstawnie politycznie zwolnieni ale za to gromadzili wysokie majatki a wy i obiecujecie Im dalej. Zaczęliście bawić sie w rozdawnictwo i przekupstwo społeczne. W prawie: chociazby wpuszczenie niewidocznych zbliżających sie pieszych czy rowerzystow z pierwszeństwem na przejścia , to tylko jeden malutki przyklad braku poczucia jego realności ktory doprowadzil juz do tylu wypadkow i urzadzania polowań na kierowcow nie wspominając o fiskalizmie mandatowym za cokolwiek gdy przecież pierwszy mandat powinien wychowywać a nie nękać. Nie znam nikogo Kto by stwierdzil delikatnie mówiąc ze rozsądnie w tych tematach postępujecie. Oderwaliście sie od rzeczywistego realizmu zycia, Wasze zarządzanie jest nieprzemyślane, niesprawiedliwe i nieodpowiedzialne . Idzcie precz i nigdy wiecej nie używacie tej biblijnej nazwy gdyz nie macie pojęcia co te wyrażenia znaczą .
 • Oto idzie sprawiedliwosc 18 stycznia 2023 16:59rolnik płaci KRUS 10-15 razy mniejszy od ZUS zależy od hektarów a teraz Państwo PIS zrówna ich z tymi co płacili 10-15 razy więcej z ZUS , jak myślicie z czyich pieniędzy ? więc nie opłacało się więcej wpłacać na składki ,wystarczy mieć hektar i jest się rolnikiem a wtedy płacisz śmiesznie niski KRUS a emerytura taka sama jak najniższa w ZUS - taki prezent na wybory dla rolników od PIS naszym kosztem
 • Damian 17 stycznia 2023 22:01Bylo wielu wspanialych ludzi !.Wy zescie Ich pozbawili nadzieji i złudzeń .Wszyscy juz wiedza ze nie ma przyzwoitości a takze sprawiedliwosci chociaz byscie sie trzykrotnie w przyszlisci nazywali Sprawiedliwi, sprawiedliwi, sprawiedliwi.
 • Andrzej For 17 stycznia 2023 12:47Masz racje,każde działanie zwiększające nieuzasadnioną inflacje, szczegolnie stymulowanie podwyżek cen po to aby uzyskać kwotowo wyższe podatki na pokrycie nieuzasadnionego ,niemądrego rozdawnictwa to kradzież pieniedzy osób uczciwie na nie pracujacych.
 • i ja Marcin 17 stycznia 2023 10:55Ile i jakie to socjale biorą ci nie pracowali,albo kradli nie płacąc podatków? Bo tu jakieś 500+, tu 13,14tki, tu wyngiel,tu prąd, tu ... a uczciwemy guano...
 • Nadal Marek 17 stycznia 2023 09:58Przepraszam Panie Grzegorzu ,poniosło mnie ,napewno nie Pan ale Ci ktorzy z Pana poparciem rządzą i realizują obecną polityke finansową w tym kraju. Szlag człowieka trafia jak widzi ze tyle lat pracowal a wszystko przez rzad i kierownictwo PIS jest trwonione aby kupować glosy na rzecz partii rządzącej czyli aby Oni mogli utrzymac sie dalej przy wladzy doprowadzaja spoleczenstwo do biedy.
 • Marek 17 stycznia 2023 09:03Czyż drukowanie pustego pieniadza ktory wczesniej byl przez Was rozdawany pod byle hasłem i przez to czynienie potężnej inflacji ktora likwiduje w praktyce oszczednosci i realne dochody społeczeństwa podobnie jak kradzież wieku emerytalnego dla pracujacych o bardzo długim stażu nie jest zwykłym złodziejstwem politycznym a sprawcy przestępcami .To że coś takiego jest nie skodyfikowane w KK nie powoduje prawowitości takich czynów. Czym wiec sie różnicie jako rządzący od poprzedników?!Nie nadajecie sie do rządzenia ,wasze majatki powinny byc skonfiskowane a wasze miejsca są w kryminałach Dla mnie jesteście przestepcami.
 • Jan 16 stycznia 2023 02:49Jest głęboka nocna zmiana. Oczy siadają. Ja juz tyle lat zasuwam w pracy. Przezylem tyle rzadow i tak sobie myślę, ilu tych wybawicielów juz spotkałem..Jak nie jedni kradli mi wiek emerytalny mimo kilkudziesięcioletniej pracy, to kolejni o tyle bardziej fałszywi gdyz nazywają sie sprawiedliwi, kradną mi decyzjami politycznymi z trudem zbierane oszczędności oraz wysokość realną comiesięcznej wyplaty i rozdając po to aby sie wyborcom przypodobać te nasze składki ZUS, rozdajac zwykłym cwaniakom, nierobom,obibokom. A to raz pełne 14stki a to raz 13stki bo kiedys wplacil do ZUS 50gr.,a to na mamusie co je dzieci powinny wspierać bo miały czworo, a to na rozrodczos tych ktorzy brykami jezdza o jakich ja moge marzyc i to jezdza w wieku 23lat. A teraz aby zdobyc na to dodatkowe pieniadze przylozyli nam straszne mandaty. I ten stary sterujacy nimi ramol ktory mowi, ze nie ma pieniedzy na em stazowe lecz juz po raz trzeci wysłał mlodziutkich gornikow na emerytury gornicze.Teraz jednak znowu brakuje wegla. Bozio ile jeszcze numerow nan te rzady wytną .Cale to rozdawnictwo z naszych gdyz sami nic nie zapracowali, zwalili na wojne. Dobrze ze zima licha. Nocna zmiana ,koncze kawe i trza isc kolejna awaria,klapa gazu sie nie otwiera. Po co pracowac ,jaki sens ,pytam sie sam siebie.Chyba tym pierdzielne,moze K-4 .
 • Anatol 15 stycznia 2023 19:55Słyszał Pan, że Niemcy powinni wypłacić Polsce odszkodowanie za wojne.Trzeba dodać wiecej ,PO tez powinno oraz PIS za pseudorozdawnctwo i inflacyjne działania na szkodę spoleczenstwa
 • Aga 15 stycznia 2023 16:29Problem w tym ,ze Ci z PiSu w ten sposob rozdają co nie Ich, lecz innych składowiczow ZUS czyli komuś innemu odbierają i wcale tego nie chcą rozumiec. Ilu takich adeptów w skali kraju jest tego nikt nie podejmuje sie sprawdzić. Właśnie tylu co wypracowalo emerytury a tych pieniedzy nie dostają mogło by je otrzymac. Przeciez aby komuś dac trzeba innemu zabrac a moze nawet tego innego okrasc i Oni zarzadzacy nie rozumieja znaczenia tego czynu czym nawet popelniaja czyn karalny. Rzadzenie to jest takze odpowiedzialnosc.
 • Aga 15 stycznia 2023 16:24Problem w tym ,ze Ci z PiSu w ten sposob rozdaja co nie Ich lecz innych skladowiczow ZUS czyli komus innemu odbierają i wcale tego nie chcą rozumiec.Ilu takich adeptow skali kraju jest tego nikt nie podje gdyz wlasnie tylu co wypracowalo emerytury a tych pieniedzy za to nie dostaja mogli by je otrzymac.Przeciez aby Każdy mus dac trzeba Komus zabrac a moze innego okrasc i Oni zarzadzacy nie rozumieja tego znaczenia czym nawet popelniaja czyn karalny. Rzadzenie to jest takze odpowiedzialnosc.
 • Nie pracować to nagroda 15 stycznia 2023 13:31Groszowe emerytury to są takie, że jeżeli ktoś nie odprowadzał składek, pracował na przykład przez jeden miesiąc, a nawet kilka dni i na tej podstawie wyliczana jest jego emerytura, wtedy może taka sytuacja mieć miejsce – przekonywała. Minister podkreśliła też, że niezależnie od wysokości odprowadzanych składek wszyscy emeryci dostaną trzynastą i czternastą emeryturę.--no brawo ,PiS rozdaje ale nie tym co pracowali -tak My Państwa uczciwego napewno nie zbudujemy .
 • Dołożyć Jej 15 stycznia 2023 12:21Maryla Rodowicz ujawniła ostatnimi czasy kwotę emerytury, którą dostaje. Zdecydowanie nie jest to suma na miarę gwiazdy, czego spodziewało się wielu jej fanów. Otóż na konto artystki wpływa co miesiąc zaledwie 1600 zł. No cóz nie dodano ,ze była tak obrotna przez to swoje oszczedzanie iz teraz od PISu dostaje całą 14stke ,w nagrode za ładne spiewanie.
 • Mieszkancy 15 stycznia 2023 10:27No dobra, a jak tam działka Premiera Morawieckiego ktora nabyla jego zona od parafialnego kosciola a Kościół garnizonowy od miasta Wrocławia tyle ze rzekomo jakiś dubel pierwszej wcześniejszej za kompensate ?! .Skoro jesteście tacy uczciwi czy transparentni. Czy wyjaśnił Pan moze co z zeznaniami po wypadku premier Szydłowski w Brzeszczach.Byly prawdziwe czy fałszywe?!
 • Alek 15 stycznia 2023 09:40Polska bedzie prawdziwie sprawiedliwym i demokratycznym krajem dopiero wowczas gdy znajdzie sie wladza z wolą karania ktora tych co politycznie ludzi wsadzali do więzień ,tych co podnosili wiek emerytalny mimo 45lat pracy zatrudnienia , tych co trwonili budżetowe pieniadze rozdając dla kupowania głosów wyborczych kazdemu komu wpadło im do łepetyny , czyniac tym samym dramatyczną inflacje i przez to okradając z wynagrodzeń oraz realnych oszczednosci wlasne spoleczenstwo ,tych co tworzyli OFE lub tez im podobne PPK zdjąc sobie sprawę ze i tak te pieniadze tam odkladne będą przez kolejne lata inflacją dewaulowane lub pójdą rozproszone na gaze prezesow z partii rządzących . Do tego czasu Polska nie bedzie ani sprawiedliwym ani uczciwym narodem.,Czas skonczyc z tymi partyjnymi mafiami Polski.
 • Alek 15 stycznia 2023 09:20"Według szacunków 85 proc. społeczeństwa, które przejdzie na emeryturę za 20-25 lat, będzie mogła liczyć na najniższe świadczenia". -no i wiecej takich wiadomości w mas mediach to tym chetniej nie bedziemy placic skladek emerytalnych no bo i po co.? Ponadto albo inflacją albo wojną nas zalatwicie.
 • Piotr 14 stycznia 2023 15:51A ja juz dzisiaj zobowiązuję sie ze przeznacze na ten cel wartosc mojego jednomiesięcznego przelewu z wynagrodzenia w czesci przelanej do PPK ale wg wartości nabywczej tej sumy za 35lat. Niestety musisz Pan poczekać 35lat..
 • Wyborcy 14 stycznia 2023 14:15Czy jakiś Poseł RP wyjasnil Pan czy panu Jozefowi Bonkowi pseud syn Tuska odebrano dodatek tarczy poniewaz nie utrzymał miejsc pracy w swojej firmie a sam zatrudnienil sie w UMGdansk,Czy corka Kasiamiala podstawę do zainkasowania w ramach tej samej tarczy jak donosza media 18000zl oraz ziec Donalda Tuska.Czy inni ktorzy takze dostali to wsparcie byli rzetelnie rozliczeni,czy powstal do tego celu jakiss specjalny zespół.?
 • Marcin K na postawie opowiesci ojca 14 stycznia 2023 11:47Proszę sobie wyobrazić ze w latach osiemdziesiątych gdy Pan zaczynł prace ówczesny światły rzad założył Panu konto w dobrowolnej organizacji zwanej jak ta teraz PPK. Na to konto po opodatkowaniu przelewano panu do tej pory takie juz teraz nic nie warte monety bez korony, zwane złotym jak 5zl Rybak z Siecią ,pamieta Pan , czy "czerwony góral". Panie Posle wyobraż Pan sobie dalej ze teraz Pan dostaje tego Rybaka lub Gorala jakie dodatek do emerytury i i wpłaca na ten szczytny cel ktory wlasnie Pan tu promuje w zwiazku z trwajacymi wyborami, albo przelewa Pan tego "Gorala" na kampanie wyborczą PIS.. .Mam gdzies w szufladzie caly worek tych monet ktore sciąlem jakio podkładki z eternitu, ze starego juz dachu gdzie od kilku lat byly wykorzystywane. Wplace je na kampanie PISu , założę sie ze Kaczynski będzie skakal ze szczescia z darow jakie przyniesie mu zalozone teoretycznie w latach 80tych PPK. "Dlatego wszystkim czytelnikom moich felietonów życzę, by w tym nowym 2023 roku nie zmarnowali żadnej okazji do tego, by wykazać się swoimi najlepszymi cechami charakteru i … portfela."
 • EJ 14 stycznia 2023 10:20Wieczór, jade wczoraj jako pasażer na przednim siedzeniu i ani ja, ani kierowca nie widzimy idącego niby poboczem wąskim wiec częściowo jezdnią teoretycznie prawidlowo w terenie zabudowanym lecz ubranego w kolor asfaltu, bez obowiazku nieoświetlonego pieszego ,tym bardziej ze z naprzeciwka oślepia nas inny pojazd. Cale szczęście, ze osoba ta miala torbe czarno białą i ta torba w ostatniej chwili mignęła białym kolorem w oczy. Za chwilę to samo przy dojściu do przejścia dla pieszych. Niby rodzina spacerując na czarno ubrana idzie po chodniku wzdłuż, i nagle staje odwracając sie do przejścia czolem ale niby dalej chce isc po chodniku.Moje auto by przyjechało mieli by wolnwolną bezpieczną jezdnie do przekroczenia. Kuzwa co wyście zrobili z przepisami w Państwie Polskim. Ten kraj zamienia sie w bajzel .Trzeba zrobic wszystko abyście stracili wladze.
 • Miroslaw P. 14 stycznia 2023 05:11Ja nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawe z faktu ,że celowe wywoływanie inflacji czyli tzw. psucie pieniądza, po to aby oszwabić społeczeństwo z posiadanych oszczednosci finansowych, w celu uzupełnienia środków budżetu rozdanych na obietnice wyborcze nie mające pokrycia w dochodach podatkowych SP --jest takim samym nieskodyfikowanym oszustwem , nie boje sie użyć wyrażenia - przestępstwem w obec społeczeństwa, podobnym do metody jak w latach 50-70tych przestepstwa polityczno- sądowe ówczesnej wladzy zamykające działaczy opozycji w wiezieniach po to aby komunisci mogli nadal utrwalać wladze ze wschodu. Obydwie przytoczone tu metody sa niczym innym jak grzechem oszustwa w obec własnego narodu majacego na celu utrzymanie w podly sposób kosztem uczciwych wladze i odważny posel powinien umiec odwagę temu zapobiec. Wlasnie przez tą inflacje w znacznej czesci niewywołanej wojną a rozdawnictwem dla kupowania glosow , spracowana czesc społeczeństwa znacznie zbiedniała gdy rownoczesnie wykorzystywacze otrzymali darmoche. Mozna bylo przeciez np Kogos uhonorowac jednorazową premią za np wychowanie 4rga dzieci i bylo by to wskazane oraz sluszne ale nie ustanowienie stalego zasiłku gdyz to wlasnie te dzieci sa zobowiązane rodzicow wspomagac. Doprowadziliscie do karykaturyzacji zycia, w temacie zasiłków gdyz aby Komuś dać , pracującym trzeba zabrac. Efekt jest taki ze obecnie nawet Ci co pracowali długie lata przez Waszą polityke stają sie "dziadami" gdy reszta dochodzi do wniosku ze praca jest bezsensowna poniewaz PIS takim zabierze a Im da. Stad obecnie przez inflacje i Was jest tylu biednych. Niby zlikwidowaliscie biede ale tak naprawde znacznie ja zwiekszyliscie. To Wy jestescie zrodlem tej biedy bo Wy wywolaliscie inflacje i nauczyliscie spoleczenstwo ze praca jest Be.
 • Dżuma cholera czerwionka aids 13 stycznia 2023 07:48Jeżeli chcesz stracić wiek emerytalny i pracować do konca zycia wybierz PO, jezeli chcesz stracić oszczędności oraz sile nabywczą Twojej pensji wybierz PIS, jezeli chcesz z kimś tej samej płci stracic cnote wybierz SLD, jezeli chcesz utrzymywać bogatych obszarników wybierz PSL .Idż na wybory wybierz lub skreśl wszystkich ,lecz pamietaj nie zostań bierny ,wowczas w statystyce wyborczej bedziesz powietrzem co Im wszystkim będzie pasowało.
 • Marek 12 stycznia 2023 10:50"Pieniedzy nie ma i nie bedzie oswiadczyl Tuskowy Minister Finansow". My sie smialismy w TV z Niego ",jak to przeciez PIS tak te mafie." Tyle ze Rostowskiemu nie przyszlo do glowy drukowac Bilety NBP, rozdawac aby kupowac glosy najczesciej nierobom lub cwaniakom ukrywajacym dochody ,a pozniej co bylo prekursorem oglosic zajeb inflacje i jeszcze zwalic wszystko na wojne. Kto wiec doprowadzil do tej ogolnej biedy trwoniac oszczednosci spoleczenstwa.Z czego i dlaczego córka Tuska dostala 18000zl w ramach tarczy,ziec 150000zl,ktory potem z król dyla kupil Kasi torebke za 30000zl,syn Tuska 40000zl po niewaz lubil autobusy i nastepnie zatrudnil sie w UM Gdansk ,nieutrzymal swojej dzialnisci.Czyz nie byla to przykrywka aby wielu z dojsciami sami mogli brac a opozycji z PO zamknac pysk..Posel PIS Poznan ...Kto to wszystko sfinansowal -Kaczynski,Morawiecki,Rzad,PIS…?!nie,nie to z naszych oszczednosci takze tych w PPK i PPEzjadanych inflacja przy wysokich gazach Prezesow tych tworow ustawianych przez wladze .Tak sie latwo rzadzi za pieniadze pracujacych i oszczednych. Jeszcze nie wziąłeś do rąk odprawy emerytalnej a juz 20% ukradli inflacja..zwalajac jak goral przepełnione szambo na powodz (czytaj wojne)To z nas zrobiono mafie do oskubania.(17 wrz 2021 · Ustawa z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych …Wy dla siebie umieliście sie ustawić w trakcie inflacji,……… !Przypomina mi sie byly rzecznik rządu komunistycznego Jerzy Urban „wladza zawsze sie wyżywi „Czyz nie mówił prawdę, cóż Wy innego czynicie.
 • Janusz 11 stycznia 2023 13:03Jest Pan od wielu lat Poslem .Do Pana obowiazkow względem obywateli jest takie kontrolowanie wladzy wykonawczej aby polityke karną i mandydatowa wladzy wykonawczej nie zamienic z polaczeniem niewlasciwych przepisow w nieuzasadnione tzw. "prawo drakonskie," oparte w podstepie na faktycznej glownie polityce fiskalnej.Do takich obecnie nalezą wprowadzone zapisy KD ze stwierdzeniami "zamierzajacy" itp.to samo dotyczy wiely nnych w tym przejazdow sluzowych przez glowne drogi dla rowerzystow i instalowanych samych przejsc dla pieszych..Mówimy o przepisach regulujących powszechne zachowania dnia codziennego, liczone w miliardach dziennie. W nowej sytuacji prawnej znaleźli się nie tylko obywatele, ale i osoby egzekwujące prawo, w tym policja, prokuratura i sądy. Właściwa wykładnia przepisów jest więc istotna dla wszystkich, bo każdy z nas jest czasami pieszym, a czasem kierowcą i codziennie bierzemy udział w tego typu sytuacjach, idąc lub jadąc do pracy, wracając ze szkoły, podczas spaceru czy urlopu....Celowe polowania na kierowcow w miejscach w ktorych najlatwiej popelnic nawet przy najwiekszej starannosci wykroczenie.Ich dpowiedzialnosc zarowno mandatowa ale i karna.Pominiecie rozwiazan wspolczesnych ktore w swojej naturze istnienia "wybaczaja" nieświadomy blad kierowcy tak aby nie doprowadzic do tragedii. Polowanie w miejscach skumulowanych zagrozen tylko po to aby ukarac holendearnymi wysoko mandatami.Czy mozliwe jest obecnie przejecha Polske aby nie zbankrutowac.Panie co Pan robi w tym temacie,gdzie Pan byl gdy to wprowadzali.Tch9rz Pana; oblecial aby powiedzie ja sie niegodze gdyz ten caly cyrk Kaczynski promowal.? Coz to ma wiec wspolnego z obecna Pana wypowiedzia.To proste ,kazdy sie broni jak moze.Skoro ja moge byc dzis,jutro ukarany taka drakonska kara to moze lepiej nie pomagac,nie dawac istotnych datkow na cele pomocowe i pieniadze zachowac na wypadek wtopy na drodze. Moze tak bedzie rozsadnie a skoro mamy tylu potrzebujących ,no coz Rzad teraz zgarnia to niech on daje, on ma obowiazek ustawowy ,my musimy sie bronic ,bronic egzystencji naszych rodzin gdyz nie ma nikogo kto wczesniej czy pozniej nie popelni przy nawet najlepiej zachowanej starannosci bledu szczególnie gdy mamy zgadywac czy niewidoczny "ma zamiar" czy moze bedzie kontynuowal droge dalej wzdłuż chodnika.Glupie prawo ,glupi rzadzacy , drakonskie prawo to drakonska obrona przed nim i rządzącymi

Dodaj komentarz