Jastrzębski Węgiel

Siatkarze z Jastrzębia na piąty, grupowy mecz obecnej edycji Ligi Mistrzów pojechali do Nowego Sadu, gdzie zmierzyli się z miejscową Vojvodiną. W pierwszym spotkaniu tych ekip, jastrzębianie wygrali u siebie 3:0. Zwycięstwo w meczu rozegranym w środę, 11 stycznia zapewniało podopiecznych Marcelo Mendeza awans do ćwierćfinału najważniejszych klubowych rozgrywek.
Pierwszy set spotkania z Serbami jastrzębianie rozpoczęli od prowadzenie 8:6, później zrobiło się 22:15 i wydawało się, że gospodarze nie wyjdą z „20” w inauguracyjnej partii. Miejscowi obronili jednak kilka piłek setowych i w sumie uzbierali 22 oczka. W dwóch kolejnych setach nie było już tak dobrze. Siatkarze z Jastrzębia dominowali na parkiecie i nawet na moment ich zwycięstwa w poszczególnych setach nie było zagrożone. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0 i znalazł się w ósemce najlepszych drużyn Europy. Przewaga Pomarańczowych w tym spotkaniu była tak duża, że trener Mendeza nie wpuścił na parkiet Gladyra, a dał pograć młodziutkiemu libero - Graniecznemu.
Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Trevor Clevenot.
Jastrzębianie w fazie grupowej LM rozegrają jeszcze jedno spotkanie. 25 stycznia o godz. 18 podejmą we własnej hali VfB Friedrichshafen.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Moustapha M’Baye, zawodnik JW

Bardzo się cieszę z tej wygranej, bo to pierwsze zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla, w którym brałem udział. Mecz był od początku pod całkowitą naszą kontrolą. Może w I secie rywal bardziej się postawił, ale wiadomo jak to jest, na początku pojawia się adrenalina, miejscowi kibice też zrobili swoje. Pokazaliśmy jednak, że jesteśmy lepszym zespołem. Nie zastanawiam się, z kim zagramy w ćwierćfinale. Musimy skupiać się na sobie. Zawodnicy, z którym mogę obecnie grać mają bardzo dużo jakości, potencjału. To ciągnie każdego zawodnika do góry. Naszym rywalem zajmie się sztab i na pewno będziemy do tego pojedynku odpowiednio przygotowani.

Vojvodina NS Seme Nowy Sad – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)