KMP Gliwice
KMP Gliwice

Do zdarzenia doszło 11 stycznia na dworcu PKP w Gliwicach. Trzech młodych mężczyzn, dopuścili się do działań wandalicznych kopiąc w elementy infrastruktury przed dworcem, a następnie rozbijając butelkę po alkoholu w holu. Ochrona natychmiast interweniowała i zwróciła uwagę młodym mężczyzną. Potem nagle zwrot akcji, dwóch z trzech mężczyzn zaatakowało ochroniarzy z użyciem noża, a następnie szybko uciekło. Poważnie ranni ochroniarze w wieku 53 i 70 lat, zostali przetransportowani do szpitala.    

- Policja natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęła poszukiwania. Zatrzymano całą trójkę. Jednego sprawcę w Pyskowicach, drugiego na ulicy Dworcowej w Gliwicach, a trzeciego w pobliżu peronów. Zatrzymani to 18-letni gliwiczanin, 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania oraz 16-latek z powiatu będzińskiego - informuje rzecznik prasowy, podinspektor Marek Słomski.

W piątek 13 stycznia gliwicki sąd rejonowy, na wniosek prokuratora wydał nakaz tymczasowego aresztowania dla dwóch przestępców. Podczas czynności dochodzeniowych, policja ustaliła, że rola 16-latka w całym wydarzeniu, była marginalna.

Komentarze

Dodaj komentarz