Sopranistka Iwona Socha jako Mártha Eggerth / fot. Mateusz S.
Sopranistka Iwona Socha jako Mártha Eggerth / fot. Mateusz S.

Sukcesem artystycznym i finansowym zakończył się Charytatywny Koncert Noworoczny, jaki po raz dwunasty w Jastrzębiu-Zdroju, zorganizował poseł Grzegorz Matusiak. Podczas kwesty udało się zebrać rekordowo wysoką kwotę ponad 11 tys. złotych, a publiczność owacjami na stojąco, dziękowała artystą za wspaniały koncert najpiękniejszych arii operowych i operetkowych.

Pieniądze przeznaczone zostały na pomoc dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, którymi opiekuje się parafia p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju.

- Wspaniała publiczność naszych koncertów nigdy nas nie zawiodła. Tak było im tym razem. Po raz dwunasty okazało się, że w Jastrzębiu nie brakuje melomanów z portfelami otwartymi głębiej niż serca. Dlatego wraz ze współorganizatorami koncertu Piotrem Szeredą, Tadeuszem Sławikiem i Adamem Sobierajski, jeszcze raz gorąco dziękuję za okazana pomoc i wsparcie – podkreślił poseł na sejm RP Grzegorz Matusiak.

XII Charytatywny Koncert Noworoczny poświęcony był legendarnemu polskiemu tenorowi, Janowi Kiepurze. Nastrój muzyczny i repertuar tego niezwykłego wydarzenia artystycznego, doskonale puentował tytuł koncertu - „ Uśmiechnij się z Kiepurą”. Trzeba przyznać, że w roli wybitnego polskiego solisty doskonale zaprezentował się Adam Sobierajski. W duecie z sopranistką Iwoną Sochą jako Mártha Eggerth, wspólnie wprowadzili publiczność w świat arii operetkowych i operowych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. Reżyserem i prowadzącym koncert był znany dziennikarz muzyczny Łukasz Lech.

Zapraszamy poniżej do galerii zdjęć z koncertu.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt
8

Komentarze

  • Hmm 24 stycznia 2023 22:24No juz podniesli ceny tej wody,dzisiaj rozpusuja sie gazety, podobno znow jak przy cukrze w trosce o nasze zdrowie a w miedzyczasie pomiedzy cukrem a woda w trosce o wieksze sumy z VAT do budzetu tez byly podnoszone inne . Wszystko tez w trosce abysmy nie mieli pieniedzy i nie oplacalo sie nam uczciwie pracowac tylko krasc politycznie jak oni. Kazdy alkoholik ktory zyje z oszczednosci rodzny tez tak latwo zyje ,tak latwo z oszczednosci spoleczenstwa tez obecnie PiS rzadzi drukujac zamiast pieniędzy bilety NBP .A pozniej bezczelnie zbieraja na biednych ktorzy mimo Ich -biednych- ciezkiej pracy, sami Jako wladza ograbiajac cyklicznie z oszczednosci przez inflacje ,wytworzyli. I wszystkio gra ,biednych mamy coraz wiecej (tak w kolko) i tak do konca Ich i innych rzadow.Inflacja co15lat.Jest okazja znow dla Kogo robic zbiorki.Narod tkliwy a my rzad aby w biede nie wpasc w 2021r sobie zrobilismy spec ustawe o urealnieniu w Inflacji zarobkow osob kierujacych panstwem.A Wy biedni tez taka ustawe macie?
  • el 24 stycznia 2023 21:17rety, rety: "dziękowała artystą", "Tak było im tym razem", "Adamem Sobierajski" I Emi wam na takie wtopy pozwala? Powinna wam po wierszówce pojechać!
  • ???! 24 stycznia 2023 10:03Kiedy podnosicie cene wodki. Popatrz Pan zawsze mozna rzeknąc w propagandzie iz w stosunku do cen cukru jest zbyt tania. I tak w błędnym kole.
  • Mieszkaniec Jastrzebia 22 stycznia 2023 08:54Kto wiec uczynił tą obecną biedę tak wielu?!, przypomnieć: podatek od cukru przez co coraz wiecej osób nie nie stac na tyle produktów. Druk pieniądza i celowe prowokowanie podwyżek cen "bo jak ceny rosną to wiecej do budżetu wpada z VAT" Rozdawanie pod każdym pretekstem różnych finansowych fantów głównie wszelkiej maści nigdy nie chcącym pracować a zarazem bardzo czesto oszustom. Zamiast 500+ ktore rozdał PIS bez względu na dochody w rodzinie i to kosztem innych ciężko pracujacych gdyz komuś musiał na to przecież ubrac czyniac z tych pracujacych faktyczna mafie VATowską z która niby walczył, nie wprowadzili rzetelnego czynnika zachęcającego do rozrodczości np ..pierwsze dziecko 200+,drugie 300zl,trzecie 500+. Zamiast tego rzucali drukowanymi pien NBP jak mięsem u masarza, jak sianem. u rolnika. Co najgorsze pokazali ze najgorzej na tym wszystkim wychodzą oszczędni i pracujący. Np Kaczynski nie ma na emeryt. stazowe dla jakze czesto spracowanych ale na kolejne urlopy górnicze dla bardzo młodych bylo. Zgorszenie jakie społecznie PIS uczynił jest nie do powetowania , Po co wiec uczciwie pracowac PIS wydrukuje PIS da, aby kupić u jakze czesto oszustow głosy ,straca inflacyjne pracujacy. Ten koncert choć dla wielu od serca byl raczej akcją przedwyborczą co jest moim zdaniem nadużyciem. Koncert powinien byc bezinteresowny.
  • Szczerze 18 stycznia 2023 07:22Doceniając wkład finansowy oraz trud wykonawczy i organizacyjny tak wielu osob chcących naprawde pomoc mam czytając ten tekst rownoczesnie mieszane uczucia czy tu bardziej nie chodzi o kalendarz wyborczy tym bardziej ze analizując oświadczenia dochodowo majątkowe wybranych VIPow do czego wszystkich czytelników i autora tej publikacji takze zachęcam gdyz znajdują sie w Internecie, przy znanych nazwiskach a ktorzy przez kolejna kadencje beda dalej odnosić "skromne przychody " z racji pełnienia spolecznych funkcji ,uzbierana kwota "szalem raczej nie jest". Chwala jednak tym wszystkim szczerze bezinteresownymy, tez sie w jakis sposob doloze.
  • Kolejna Nocna Zmiana 18 stycznia 2023 00:02Nalezy z całą pewnością zauważyć , biedy inflacją to PIS potrafi mnożyć. Nawet 500+ nie pomogło na dziecko? Ktore wcześniejsze pokolenia tyle bez względu na dochody w rodzinie na dziecko otrzymywały i co?! To dlaczego taka bieda?!-Nie opłaca sie juz nawet nadmiernie pracować ,nie opłaca się już oszczędzać . Jedyne co dobrze PiSowi obecnie wychodzi to produkcja papierowych banknotów oraz naklejek z wyższymi cenami. . Gdy zobaczyli obiecaną darmoche z Unii było "hulaj dusza"-rozdajemy,nawet Tym co nigdy nie chcieli uczciwie placic podatkow i ZUSu.Teraz gdy powietrze zaszło mieszkańcy będą jeszcze długo zmuszeni wielu rzeczy sie wyrzekać i z tego powodu w calej Polsce bedzie musiało sie odbyć wiele takich koncertów..Tylko VIPy zapewnili sobie na te czasy specustawie o urealnieniu dochodow osob kierujacych państwem. A co reszta ma czyńić? Tyle zgorszenia w gospodarności finansami państwa PIS zasiał.
  • Jano 17 stycznia 2023 23:08Szkoda, ze przygotowując sie do tej akcji nie kupil Pan Posel (przed nalozeniem spec podatku),nie kupil wiekszej ilosci cukru i nie przechowal np.w garażu.Teraz mozna by bylo osiągać straszne zyski;.Ja juz tez sobie umyslalem ,zostala jeszcze wódka i piwo ktore są obecnie tansze od oranżaday..Kupie, poczekam na kolejne dzialanie PISu w tym temacie i jestem pewien ,opyle ze strasznym zyskiem a zysk tez przeznacze na dobry cel ktory jednak nie da PISowi juznigdy udawac sprawiedliwych.
  • hmm 17 stycznia 2023 22:09a czy tam nie było przelewow od PISowskch Prezesow ?!

Dodaj komentarz