Śląska Policja
Śląska Policja

Jak informują śledczy, sprawca kradzieży wybijał szyby w oknach, a następnie włamywał się do parafii w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim. Jego łupem padały w szczególności ofiary z kolędy. Łącznie skradziono ponad 45 tys. złotych. 25-latek podejrzewany o kradzieże został zatrzymany przez policjantów sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach.

Dzięki dobrej jakości nagrania z monitoringu policjanci szybko zidentyfikowali sprawcę przestępstwa. Zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły ich następnie do jednego z podwarszawskich hoteli, gdzie przebywał wytypowany przez nich 25-letni sprawca włamań. Okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie listu gończego i nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, m.in. za włamanie na plebanię na terenie woj. podkarpackiego. Zatrzymany posiadał przy sobie prawie 7 tys. zł. oraz 1 tys. euro, a także środki psychotropowe.

- przekazuje młodszy inspektor Aleksandra Nowara.

Policjanci podejrzewają, że mężczyzna mógł brać udział w podobnych przestępstwach na terenie całego kraju. Niewykluczone, że wkrótce lista zarzutów się poszerzy. 25-latek najbliższe lata spędzi za kratami. 

 

Komentarze

Dodaj komentarz