facebook.com/d.chlebowski.rn
facebook.com/d.chlebowski.rn

Staszek Hauzer przez ponad 23 lata był ratownikiem górniczym na takich kopalniach jak „Jas-Mos”, „Moszczenica” oraz „Jastrzębie”. Przez lata okazywał dobre serce, będąc honorowym dawcą krwi. W wolnym czasie jest miłośnikiem muzyki i basistą zespołu muzycznego Whisper. Na co dzień jest mężem Moniki oraz kochającym tatą 9-letniej dziewczynki i dwóch dorosłych już dzieci.

W 2020 roku Staszek przeszedł na emeryturę. To idealny czas, aby skupić się na swoim zdrowiu i na spędzaniu go z kochającą rodziną. Cieszyć się spokojem i zasłużonym odpoczynkiem. Niestety los bywa przewrotny. W 2021 roku po ataku padaczkowym u Staszka wykryto złośliwy nowotwór mózgu III stopnia w skali WHO (gwiaździak anaplastyczny). W Beskidzkim Centrum Onkologii im. Jana Pawła II poddał się resekcji guza, a następnie chemioterapii i radioterapii. Podczas operacji guz oraz otaczająca go tkanka została wycięta. Po operacji przez 6 miesięcy leczono go Temodalem (lek przeciwnowotworowy zawierający temozolomid).

Niestety, ten sposób leczenia nie przyniósł oczekiwanych efektów. Glejaki mają rozlany i naciekający charakter, co utrudnia całkowite usunięcie guza. Wiosną 2022 roku u Staszka pojawiła się wznowa procesu nowotworowego. Nadzieją na poprawę wyników leczenia i stanu zdrowia Staszka jest terapia NanoTherm. Opracowana została przez niemiecką firmę MagForce AG i oparta jest na zastosowaniu nanocząsteczek. Niestety, terapia w Polsce nie jest refundowana, co oznacza, że koszty leczenia ponosi pacjent. Leczenie innowacyjną terapią kosztuje od 20 do 40 tys. euro.

Jak pomóc Staszkowi?

Czas nie działa na jego korzyść. Na pomoc ruszyła zbiórka pieniężna pod hasłem „Operacja guza mózgu - Ratownik górniczy Staszek Hauzer”. Zorganizowana została przez Damiana Chlebowskiego, przyjaciela Staszka. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/operacja-guza-mozgu-ratownik-gorniczy-staszek-hauzer

Kolejny sposób to wniosek o przekazanie 1,5% podatku na organizację pożytku publicznego - Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Ratownik Górniczy", KRS 0000270272 z dopiskiem: STANISŁAW HAUZER. Wpłatę pieniężną można dokonać także bezpośrednio na konto Fundacji. Numer konta do przelewu to: 06 1020 2528 0000 0102 0184 9595. W tytule przelewu wpisać trzeba: STANISŁAW HAUZER.

Komentarze

Dodaj komentarz