Ważny mecz mają za sobą koszykarze z Rybnika. Podopieczni Jakuba Krakowczyka, w sobotę 21 stycznia pojechali do Krakowa, gdzie zmierzyli się z ekipą Oknoplast AZS AGH II Kraków. W pierwszej rudzie MKKS przegrał z krakowianami na własnym parkiecie 74:68. Kibice z Rybnika liczyli więc na rewanż.
Początek spotkania był bardzo wyrównany i obie ekipy na przerwę schodziły przy remisie 35:35. Po zmianie stron lepiej zaczęli grać rybniczanie, którzy w III kwarcie wypracowali sobie sześć punktów przewagi. W ostatnich 10 minutach koszykarze MKKS-u imponowali skutecznością i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 89:78. Wygrana ta jest tym cenniejsza, że rybniczanie musieli sobie radzić bez swoje lidera – Macieja Krakowczyka.
W najbliższy weekend rybnicka drużyna ponownie zagra na wyjeździe. Tym razem w Tarnowskich Górach zmierzy się z tamtejszym KKS-em Ragor.

Jakub Krakowczyk, trener MKKS-u

Dzisiejsze spotkanie było bardzo dynamiczne. Gra toczyła się w szybkim tempie i była bardzo wyrównana. Nasze zwycięstwo przyszło z dużym trudem i trzeba było mocno się napracować, aby je odnieść. Wygrana cieszy tym bardziej, że nie mogliśmy dziś skorzystać z jednego z naszych liderów – Macieja Krakowczyka, a także Tomasza Tomanka. W tym miejscu należy też wspomnieć o Janku Czornym z którego gry nie skorzystamy już do końca sezonu. Przeszedł on bowiem operacje i wraca do zdrowia. Janek – wiemy, że wrócisz silniejszy i pomożesz nam w kolejnych rozgrywkach.

Oknoplast AZS AGH II Kraków  – MKKS Rybnik 78:89 (18:21, 17:14, 18:24, 25:30)