Dariusz Tukalski

Kolejny ligowy mecz mają za sobą koszykarki z Rybnika. Podopieczne Adama Renera
w poniedziałek, 23 stycznia zmierzyły się z wrocławskim PZU Ślęza II MOS. Jak mówił jeszcze przed tym spotkaniem trener Rener, z tą drużyną jego podopieczne rozegrały najsłabszy mecz w I rundzie pierwszoligowych zmagań.
Poniedziałkowe starcie z rezerwami Ślęzy tylko w pierwszej połowie było wyrównane. W drugiej przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji. Rybniczanki wygrały ostatecznie 87:53 i są prawie pewne gry w play off. Na uwagę zasługuje również 13 pkt zdobytych przez piętnastoletnią Klaudię Keller.
O kolejne ligowe punkty rybniczanki powalczą w niedzielę, 5 lutego. Wtedy na wyjeździe zmierzą się z Liderem Swarzędz.

PO MECZU POWIEDZIELI
Adam Rener, trener RMKS-u

Było trochę stresu przed tym meczem. Przyjechał do nas zespół, z którym bijemy się o play off, który potrafi postawić się faworytom i o czym trzeba pamiętać, zespół z którym przegraliśmy w I rundzie różnicą 20 pkt. Wiedziałem jednak, że tak słabo jak we Wrocławiu to już nie zagramy. W I połowie wydarzyło się trochę dziwnych rzeczy. Dopiero po przerwie graliśmy to, co było zaplanowane. Trochę czasu spędzam na rozpracowywaniu naszych przeciwników, zawsze mamy jakiś plan na grę i jeżeli jest on realizowany, to najczęściej wynik jest pozytywny. Po III kwarcie pojawiła się szansa, aby odrobić różnice punktową z Wrocławia, co daj nam sporą przewagę nad tym zespołem. Na dziś uważam, ze mamy play off na 95 proc. Cieszy także, że bardzo dobrze zagrała dziś nasza młodzież.

Martyna Czyżewska, zawodniczka RMKS-u
Na początku spotkanie nie grałyśmy naszej koszykówki. Musiałyśmy się trochę rozruszać. Trener dobrze przygotował nas do tego meczu, zresztą jak do każdego. Nie miałyśmy na boisku wątpliwości, ze to spotkanie rozstrzygniemy na swoją korzyść. Jak tylko poczułyśmy wiatr w żagle, pojawiła się pełna koncentracja, to nasza przewaga była spora. Pokazałyśmy dzisiaj, że jesteśmy drużyną. Wiedziałyśmy jak ważny to mecz w aspekcie walki o play off. Super, że z dobrej strony pokazała się nasza młodzież, szczególnie Klaudia. Ona jest niesamowita, wychodzi na parkiet i przed nikim nie ma respektu, to bardzo perspektywiczna dziewczyna.

RMKS Xbest Rybnik – PZU Ślęza II MOS Wrocław 87:53 (15:12, 23:21, 25:14, 24:6)