Materiał partnera
Materiał partnera

Wypijanie za nasze zdrowie

Wzrost liczby osób pijących w nadmiernych ilościach ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Nadmierne spożycie alkoholu zostało powiązane z nadciśnieniem, udarem, chorobami serca, niektórymi nowotworami przewodu pokarmowego i gorszym stanem kości. Ponadto ryzyko zachorowania na raka piersi - najczęstszego nowotworu u kobiet - w wieku 80 lat wzrasta z 88 na 1000 kobiet niepijących do 133 na 1000 kobiet spożywających równowartość butelki wina dziennie. Płodność może być również ograniczona, a picie w ciąży wiąże się z niższą wagą urodzeniową dzieci i wyższym wskaźnikiem poronień esomed.pl/ktory-alkohol-ma-najmniej-kalorii/

Piwny brzuch - skąd się bierze

Zbyt duża ilość alkoholu ma również szkodliwy wpływ na Twój obwód w talii. Badania wykazały, że alkohol powoduje, że tłuszcz jest magazynowany głównie w okolicy brzucha. Jest też jednym z największych źródeł ukrytych kalorii w naszej diecie, ponieważ zawiera siedem kalorii na gram. Jedna jednostka alkoholu zawiera osiem gramów - zatem jedna miarka ginu będzie zawierała 56 kalorii. Ponadto, chociaż dodanie soku pomidorowego do wódki jest dobrym sposobem na zwiększenie ilości składników odżywczych i zapobieżenie odwodnieniu, to napoje słodzone, takie jak woda z tonikiem, piwo imbirowe czy cola, dodają około 50 kalorii na małą butelkę.

Oto kilka innych sposobów na ograniczenie ilości wypijanych napojów:

Nie bierz udziału w "rundkach". Często zdarza się, że pijesz tylko dlatego, że ktoś kupił ci drinka, mimo że czujesz, że masz już dość.

Napoje alkoholowe zastępuj napojami bezalkoholowymi lub wodą. Jeśli pijesz alkohole wysokoprocentowe, zamów czysty mikser pomiędzy napojami alkoholowymi, a nikt się nie zorientuje!

Wypij sporą ilość wody lub napoju bezalkoholowego przed wyjściem, żeby nie być spragnionym i nie wypić pierwszego napoju alkoholowego, który kupisz! Jeśli zauważysz, że jesteś spragniony, gdy zaczynasz nocne wyjście, upewnij się, że pierwszy drink nie zawiera alkoholu.

Nie pij na pusty żołądek. Dobierz do drinka jedzenie lub zjedz przed wyjściem.

Po ciężkiej nocy nie zmuszaj się do "odpracowania" jej ćwiczeniami, ponieważ Twój organizm już teraz ciężko pracuje nad przetworzeniem alkoholu, odwodnieniem i prawdopodobnie także nad brakiem snu. Zamiast tego pij dużo płynów, zjedz coś lekkiego i pozwól sobie na regenerację.

Upewnij się, że masz jeden lub dwa dni w tygodniu wolne od alkoholu esomed.pl

1

Komentarze

  • hmm 29 stycznia 2023 22:03Czy alkohol jest szkodliwy dla zdrowia ?! a moze w pewnych minim ilosciach i sporadycznie jednorazowo wiekszej jest zdrowy.Moze poprawia np psyche.

Dodaj komentarz