UM Jastrzębie-Zdrój
UM Jastrzębie-Zdrój

Ulica 1 Maja w Jastrzębiu-Zdroju jest obecnie poddawana gruntownej przebudowie, dzięki czemu nabierze jeszcze większego blasku i stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów. Będzie to przyjazna przestrzeń rekreacyjna z leżakami parkowymi, nowoczesnymi elementami małej architektury i kawiarnianymi ogródkami.

- Chcemy, by to miejsce tętniło życiem. Stanie się nową przestrzenią spotkań jastrzębian. Właśnie tam będą miały szansę pojawić się nowe punkty gastronomiczne i usługowe. To miejsce przyciągnie także turystów korzystających z innych atrakcji miasta, m.in.  Żelaznego Szlaku Rowerowego i z Łaźni Moszczenicy - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Ulica przechodzi gruntowną modernizację, która ma na celu stworzenie nowego centrum miasta. Deptak, który zostanie oddany do użytku w tym roku, będzie miejscem spotkań i integracji mieszkańców oraz atrakcyjnym miejscem dla turystów. Jego powstanie również pozytywnie wpłynie na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w tej okolicy. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie ubiegłego roku i trwają do dziś, z planowanym zakończeniem jeszcze w tym roku. Zakończony został etap budowy gazociągu, sieci teletechnicznej oraz elektroenergetycznej. Obecnie prowadzone są prace związane z układaniem kostki brukowej na nawierzchni oraz izolacją budynków przy remontowanej ulicy.

Komentarze

Dodaj komentarz