KMP Rybnik
KMP Rybnik

W sobotę około godz. 22 na drodze regionalnej doszło do trzech wypadków. 24-letnia żorzanka, prowadząc samochód osobowy marki Opel, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i z racji na duże oblodzenie uderzyła w barierę energochłonną. Następnie doszło do kolizji, w której 32-latek z Bielska-Białej jadący do Żor również nie dostosował prędkości i uderzył w barierę. Jako ostatni kolizję spowodował 31-latek z Jastrzębia-Zdroju prowadząc BMW.

- Pamiętajmy, że jakiekolwiek opady, niezależnie czy jest to śnieg, śnieg z deszczem czy tylko deszcz, sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie są w stanie od razu zatrzymać pojazdu. Czas hamowania znacznie się wydłuża i nietrudno o kolizję czy potrącenie. Nieważne czy jedziemy autem, rowerem czy przemieszczamy się pieszo. Pamiętajmy, że zawsze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi - apeluje policja.

1

Komentarze

  • Obywatelka24 31 stycznia 2023 15:55Wina drogowców przerzucona na kierowców. Ślisko, że nawet jadąc 5 km/h idzie się bokiem - ale to wina kierowcy - bo niedostosował prędkości.

Dodaj komentarz