FB RMKS Rybnik
FB RMKS Rybnik

W Mielcu odbyły się mistrzostwa Polski juniorek w szermierce. Znakomicie w tej imprezie zaprezentowały się szpadzistki RMKS-u Rybnik.
W rywalizacji indywidualnej w finale znalazły się dwie podopieczne Artura Fajkisa. Ostatecznie Kinga Zgryźniak pokonała Alicją Klasik i cieszyła się ze złotego medalu. Klasik musiała się zadowolić srebrem. 7. miejsce wywalczyła inna rybniczanka Liliana Porwoł.

- Można powiedzieć, że zdominowaliśmy te mistrzostwa. Trochę się tego spodziewaliśmy. Warto też zaznaczyć, że tytuł mistrzowski w szpadzie mężczyzn wywalczył nasz wychowanek Wiktor Wałach, który od tego sezony reprezentuje barwy AZS AWF Katowice. Można więc śmiało stwierdzić, że wszystkie złota pojadą do Rybnika – powiedział Artur Fajkis, trener rybnickich zawodników, który spore powody do radości miał także po rywalizacji drużynowej.

Rybniczanki w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Liliana Porwoł po raz czwarty z rzędu obroniły tytuł mistrzyń Polski juniorek w szpadzie. Druga drużyna RMKS-uu w zestawieniu: Antonina Korduła, Paulina Żabka i Zuzanna Kauch zajęła 13. miejsce. W szpadzie męskiej: Adam Sojka, Augustyn Kapias, Tymoteusz Huwer i Bartek Ciapała rywalizację zakończyli na pozycji 8.szr

Komentarze

Dodaj komentarz